IT NAT

استفاده از فناوری برای طبیعت و محیط زیست سالم

IT NAT
سلامتیکشاورزی

ابزار مهمی که همه کشاورزان به آن احتیاج دارند

زمان خواندن: 4 دقیقه

چگونه فناوری دقیق و سموم دفع آفات به کشاورزان کمک می کند

ابزار مهمی که همه کشاورزان به آن احتیاج دارند

تصور کنید که از میان میانه یا دشت های بزرگ ، از طریق مزارع زیادی که به مقدار قابل توجهی از دانه های جهان رشد می کنند ، می روید. گیاهان ذرت بلند و مغرور هستند ، سویا سرسبز و سبز به نظر می رسد ، و گندم های طلایی به نظر می رسد. 

فکر کردن که گیاهان آسان برای رشد هستند ، وسوسه انگیز است – تقریباً قادر به حفظ خود هستند. با این حال ، این علائم بهداشتی در واقع نشانگر چگونگی تلاش کشاورزان برای محافظت از آنها است. در واقعیت ، محصولات زراعی کاملاً شکننده هستند ، و کمک به آنها برای زنده ماندن از بذر تا برداشت شامل ده ها تصمیم و مجموعه وسیعی از ابزار است.

در طول چرخه زندگی ، محصولات دانه ای مانند آنچه در بالا به آنها اشاره شد ، در معرض تهدیدات حشرات ، علفهای هرز و بیماریها بسیار آسیب پذیر هستند. کشاورزان وظیفه محافظت از محصولات زراعی را از عناصر زیادی که می توانند به خطر بیاندازند ، می طلبد و نیاز به زمان ، توجه و منابع قابل توجهی دارد.

هر ساله 40 درصد از محصولات زراعی جهانی در اثر آسیب های علفهای هرز ، حشرات مضر و بیماری ها از بین می روند. بدون حفاظت از محصول ، این تلفات می تواند دو برابر شود.

منبع: سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل

اختصاصی محافظت از محصولات زراعی

از لحظه کاشت بذر ، تا زمان برداشت محصول ، کشاورزان احساس مسئولیت بهزیستی محصولات خود می کنند. آنها برنامه ریزی های گسترده ای دارند ، آنها اغلب نگران هستند ، به طور منظم تغذیه می کنند و در صورت لزوم از دقیق ترین محصولات ممکن از محصولات خود محافظت می کنند.

حفاظت از محصولات زراعی را وارد کنید ، مجموعه فن آوری ها و شیوه هایی که کشاورزان برای محافظت از محصولات خود در معرض خطر قرار می دهند. کشاورزان و دیگران در کشاورزی مدرن از عبارت ” جعبه ابزار حفاظت از محصول ” برای توصیف این ترکیب از راه حلها استفاده می کنند.

قابل اعتماد و ارزشمند

کلمه “سموم دفع آفات” می تواند برای عموم مردم سرد و بالینی به نظر برسد ، اما برای یک کشاورز ابزاری است که می تواند به معنای تفاوت بین برداشت سالم و مزارع ویران شده باشد. 

مکالمات در مورد استفاده از این ابزارها در کشاورزی اغلب حاکی از انتخاب دو گزینه است: استفاده از سموم دفع آفات 1 یا استفاده نکردن از آنها. در واقع ، تقریباً همه محصولات زراعی از استفاده از سموم دفع آفات بهره مند می شوند. 
 

در هر منطقه ، تقریباً برای هر محصول ، و در هر نوع کشاورزی ، از جمله کشاورزی مدرن ، کشاورزی ارگانیک و یا سایر موارد ، سموم دفع آفات به کشاورزان کمک می کنند تا از کشاورزان خود محافظت کنند. 

تمرین آشنا ، روش های تحول

اگرچه سموم دفع آفات چیز جدیدی نیستند – کشاورزان سومری از آنها 4500 سال قبل استفاده می کردند – چیزی که نسبتاً جدید باشد ، مجموعه نوآوری ها است که به کشاورزان کمک می کند تا از آنها به روش های جدید استفاده کنند. آنالیزها ، ابزارهای دیجیتالی و شیوه های زراعی ، تصمیمات کشاورزان را درمورد استفاده در زمینه های خود و نحوه استفاده از آنها آگاه می کند. اگرچه تجربه و غریزه ضروری است ، اما حفاظت از محصول به طور فزاینده ای براساس داده ها بیشتر می شود.

کشاورزان می دانند که سموم دفع آفات ضروری است و در سالهای اخیر بسیاری از آنها گزینه های جدیدی به جعبه ابزار محافظت از محصولات خود اضافه کرده اند. با تشکر از نوآوری های کشاورزی مدرن ، این ابزارهای جدید شامل کاربردهای دقیق ، نازل های اسپری پیشرفته و تجزیه و تحلیل داده ها است – همه اینها به کشاورزان کمک می کند تا از سموم دفع آفات به بهترین وجه ممکن استفاده کنند. 

گوگرد در 5000 سال گذشته به عنوان سموم دفع آفات مورد استفاده قرار گرفته است. این یک قارچ کش مهم برای باغداران انگور است که با مشکلات کپک پودری روبرو هستند. همچنین یکی از سموم دفع آفات ارگانیک است ، بخصوص برای مبارزه با قارچ ها و کنه ها.

چگونه فناوری جدید کمک می کند؟

این ابزارها در ترکیب با منابع سنتی مورد استفاده قرار می گیرند و به روش های مختلفی کمک می کنند. اول ، روش های زراعی مانند چرخش محصول ، پوشش محصولات زراعی و فاصله ردیف می توانند فشار حشرات ، علفهای هرز و بیماریها را کاهش دهند. این تصمیمات همچنین می تواند بدون افزایش ردپای بدنی یک مزرعه به افزایش عملکرد کمک کند.

دوم ، فناوری دقیق و تجزیه و تحلیل داده ها به کشاورزان کمک می کند تا محصولات خود را تعیین کنند ، بهترین زمان برای پاشش و چه میزان برای محصولاتی است که فشار را به طور یکنواخت تجربه نمی کنند. تنوع در مزارع بدان معنی است که وقتی کشاورزان نیاز به استفاده از محصولات محافظت از محصولات زراعی دارند ، بخش های مختلف این زمینه به مقادیر مختلفی نیاز دارند. ابزارهای جدید کشاورزان را قادر می سازند ضمن حداکثر حمایت از منابع ، منابع را به حداقل برسانند.

سومین راهی که فناوری کشاورزی مدرن به آن کمک می کند با حفظ منابع است. استفاده از محصولات حفاظت از زراعت از سوخت استفاده می کند ، زمان می برد و هزینه بالایی نیز دارد. این سه منبع است که کشاورزان علاقه ای به حفظ آن دارند. با بهینه سازی استفاده از سموم دفع آفات با دقت استراتژیک ، کشاورزان می توانند با ساخت کمتر گذر از تراکتور در مزارع خود ، میزان انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهند.

مزایا برای همه

انواع کشاورزی به سموم دفع آفات بستگی دارد. کشاورزی مدرن از آنها به شکلی استفاده می کند که به منافع تقریباً همه کمک می کند. مصرف کنندگان با دریافت طیف گسترده ای از گزینه های غذایی سالم و مقرون به صرفه سود می برند. این سیاره با تجربه کمتری برای منابع طبیعی خود سود می برد. و کشاورزان با صرفه جویی در وقت و هزینه بهره مند می شوند. 


برای معرفی کسب و کار خود به صورت تولید محتوا متنی و تصویری و ویدویی کلیک کنید

One thought on “ابزار مهمی که همه کشاورزان به آن احتیاج دارند

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.