IT NAT

استفاده از فناوری برای طبیعت و محیط زیست سالم

IT NAT
امنیتخشکیسلامتی

استارتاپ استرالیایی ذخیره انرژی پاک با انرژی هیدروژنی را توسعه می دهد


پاوربانک های مدولار اندوآ به عنوان الگویی برای یک هدف بزرگتر عمل می کند ، یعنی ذخیره انرژی های تجدیدپذیر در مقادیر زیاد.

نقطه ای:  استارتاپ Endua مستقر در بریزبن در حال توسعه ژنراتورهای برق مدولار مبتنی بر هیدروژن با هدف بهبود دسترسی به منابع انرژی پاک است. این کار از طریق الکترولیز انجام می شود ، که می تواند هیدروژن بیشتری تولید کند که می تواند برای استفاده طولانی مدت ذخیره شود.  

با فناوری توسعه یافته در CSIRO ، آژانس ملی علوم استرالیا ، پاوربانک های مدولار Endua می توانند تا 150 کیلووات در هر بسته عرضه کنند. این یک جایگزین سبزتر برای ژنراتورهای برق است که فقط از سوخت دیزل استفاده می کنند. در نهایت ، Endua می خواهد ظرفیت ذخیره سازی را افزایش دهد تا منابع قدرت قابل اعتماد خود را ایجاد کند.

“باتری ها راهی عالی برای تأمین نیروی قابل انتقال در مقادیر اندک هستند و بخشی مکمل از برنامه انتقال کلی هستند ، اما ما بر ارائه انرژی های تجدیدپذیر که می تواند در مقادیر زیاد ذخیره شود ، برای دوره های طولانی تمرکز می کنیم ، بنابراین جوامع و زیرساخت از راه دور می تواند در هر زمان از شبانه روز به انرژی قابل تجدیدپذیر دسترسی داشته  باشد. “ 

مدتی است که یکی از بزرگترین موانع انتقال انرژی تجدیدپذیر ، نحوه ذخیره انرژی تجدیدپذیر در مقادیر زیاد و در بازه های زمانی طولانی بوده است. به گفته سرنیا ، Endua با هدف حل این مشکل ایجاد شده است در حالی که ژنراتورهای مبتنی بر هیدروژن جایگزین سازگار با محیط زیست برای نیروگاه های سوخت دیزل هستند ، بسیاری از آنها به انرژی خورشیدی ، آبی یا بادی متکی هستند-که می تواند ناسازگار باشد.  

نویسنده: کاترینا لین

بیشتر بیاموزید: نوآوری های کشاورزی و انرژی |نوآوری های پایداری

15 ژوئن 2021

ایمیل: hello@endua.com

وب سایت: endua.com