IT NAT

استفاده از فناوری برای طبیعت و محیط زیست سالم

IT NAT
امنیتخانهخشکیسلامتی

استفاده از نور خورشید و باد برای تولید گاز طبیعی در ماه های زمستان


یک سیستم در حال توسعه ممکن است نوسانات فصلی در برداشت و تقاضای انرژی را با استفاده از الکترولیز و باکتری های طبیعی برای ایجاد متان جبران کند.

نقطه ای:   برای بسیاری از کشورها ، استفاده از انرژی خورشیدی در زمستان دور از ذهن است. با این حال ، شرکت انرژی RAG اتریش یک سیستم تبدیل زیرزمینی خورشید را طراحی کرده است که از نور خورشید برای تولید گاز طبیعی در زیر زمین استفاده می کند. این پروژه به عنوان “تاریخ زمین شناسی در حرکت سریع” نامیده می شود. 

RAG Austria AG بزرگترین تجارت ذخیره سازی گاز اتریش و یکی از برترین اپراتورهای ذخیره سازی گاز در اروپا است. این پروژه از طریق پروژه اتحادیه اروپا با چندین شرکت و موسسه اتریشی و سوئیسی در حال انجام است. 

در طول تابستان ، نیروی اضافی تولید شده توسط صفحات خورشیدی و توربین های بادی برای تولید هیدروژن از طریق روش الکترولیز ، که آب را به هیدروژن و اکسیژن جدا می کند ، مورد استفاده قرار می گیرد. سپس هیدروژن به ذخایر ماسه ای متخلخل طبیعی تزریق می شود (از جمله این ذخایر گاز طبیعی کاهش یافته است) ،  همراه با دی اکسید کربن مایع. 

در زیر زمین ، باکتری های موجود به طور طبیعی هیدروژن و CO2 را به گاز متان و آب تبدیل می کنند. در طول زمستان ، متان به سطح بالا پمپ می شود ، جایی که جزء اصلی گاز طبیعی خنثی از کربن را تشکیل می دهد. 

“گاز حامل انرژی می تواند در مقادیر زیادی با خیال راحت و نامرئی در زیرساخت های زیرزمینی موجود و دوستدار محیط زیست در مخازن گاز طبیعی منتقل شود. با توجه به شرایط خوب زمین شناسی برای ذخیره سازی ، اتریش می تواند سهم قابل توجهی در امنیت عرضه اروپا داشته باشد. ” 

نویسنده: کاترینا لین

بیشتر بیاموزید: نوآوری های کشاورزی و انرژی |نوآوری های پایداری

دوم ژوئیه 2021

ایمیل: stephan.bauer@rag-austria.at

وب سایت: underground-sun-conversion.at