IT NAT

استفاده از فناوری برای طبیعت و محیط زیست سالم

IT NAT
سلامتیکشاورزی

اهمیت خاک سالم در کشاورزی

مزیت انسانی

بشریت در طول زندگی بر روی زمین مزیت بزرگی دارد – توانایی رشد مواد غذایی. هر زندگی دیگر بیشتر روز خود را صرف شکار و جمع آوری تغذیه می کند. امروز ، میلیارد ها ما از آنچه کشاورزان رشد می کنند ، پایدار هستند. وقتی صحبت از بقا می شود ، رشد مواد غذایی به وضوح یک دارایی است. با این حال ، این دست بالا شکننده است.

خاک غنی از مغذی در مقابل خاک ناباروری

درست مانند هوایی که تنفس می کنیم یا آبی که می نوشیم ، خاک نیز باید محافظت شود. خاک در زمین بیس بال و خاک باغ شما ممکن است شبیه به نظر برسد ، اما اینها از هم جهان هستند. خاک پیچیده است. در اشکال مختلف ، از جاهای مختلف ، با نامهای گوناگون آمده است. خاک نابارور به راحتی پیدا می شود در حالی که خاک پر جنب و جوش و غنی از مواد مغذی که غذای ما را رشد می دهد کمیاب و با ارزش است.

“ملتی که خاک خود را نابود می کند ، خودش را از بین می برد.”

–فرانکلین روزولت

خوراک خاک


خوراک خاک

هنگامی که خاک محافظت می شود ، به گیاهان کمک می کند تا مواد مغذی بیشتری مانند بدن پروتئین ، بدن مورد نیاز بدن ما را ایجاد کنند.


میلیاردها میکروبی که در خاک سالم زندگی می کنند اسیدهای آمینه تولید می کنند ، که این گیاهان به پروتئین تبدیل می شوند. در صورت غفلت ، این میکروب های گرانبها از خاک گم می شوند.

خاک را پاک می کند


خاک را پاک می کند

خاک سالم و پر جنب و جوش می تواند به تمیز تر و سالم تر محیط زیست کمک کند.


خاک غنی از مواد مغذی دارای یک ساختار قوی و پایدار است. در هنگام سوء مدیریت ، خاک ساختار را از بین می برد و باعث تشکیل ابرهای گرد و غبار ، افزایش فرسایش و آلودگی هوا می شود.

خاک را محافظت می کند


خاک را محافظت می کند

هنگامی که به درستی مدیریت شود ، خاک گیاهان را از آسیب محافظت می کند.


باکتریها ، قارچها و سایر میکروبهای ساکن در خاک سالم یک دفاع طبیعی از آفات و بیماریها را تشکیل می دهند. خاک نابارور و نابجا دارای میکروب های کمتری است و گیاهان را در معرض خطر قرار می دهد.

چگونه کشاورزی مدرن از خاک محافظت می کند؟

کشاورزی بدون کار

این عمل باعث می شود خاک آسیب نبیند. کشاورزی بدون شخم اجازه می دهد تا باقیمانده های موجود در سطح زمین به طور طبیعی تجزیه شوند و خاک سطحی بیشتری ایجاد شود تا فرسایش به حداقل برسد و به مدیریت علفهای هرز کمک کند.

محصولات زراعی را بپوشانید

یک روند اخیر و رو به رشد برای کشاورزی مدرن و کشاورزان همفکر این است که گیاهانی مانند تربچه و شبدر را بین فصله های ذرت ، سویا یا پنبه پرورش دهید. محصولات زراعی پوشش داده شده به جلوگیری از فرسایش و افزودن مواد مغذی به داخل خاک و سالم نگه داشتن آن ، کاهش فرسایش کمک می کند و حتی ممکن است در فصول آینده به آب کمتری احتیاج داشته باشد.

کشاورزی دقیق

هنگامی که کشاورزان با بهره وری بیشتر ازت ، کود و آب را مدیریت می کنند ، ضایعات را کاهش می دهند. استفاده از برنامه های کاربردی نرم افزار تلفن همراه به آنها امکان می دهد تا در زمان مناسب از مقدار مناسب ، در مکان مناسب استفاده کنند. این بینش به کشاورزان این امکان را می دهد تا برای تجارت و محیط زیست خود سنجیده تر انتخاب کنند.

بازگشت به زمین

ما باید صرفه جویی در خاک را نه فقط برای کشاورزان و مردم بلکه برای تمام زندگی روی زمین سرمایه گذاری کنیم. کمتر از سه درصد کل زمین ها دارای خاک حاصلخیز و غنی از مواد مغذی هستند ، بنابراین حاشیه خطا نازک است. به همین دلیل است که رهبران کشاورزی مدرن در حال یافتن راه هایی برای حمایت و بازیابی این منابع طبیعی هستند. زیرا از بسیاری جهات ، سلامت خاک به عنوان پایه موفقیت و رفاه ما عمل می کند.


برای معرفی کسب و کار خود به صورت تولید محتوا متنی و تصویری و ویدویی کلیک کنید