IT NAT

استفاده از فناوری برای طبیعت و محیط زیست سالم

IT NAT
امنیتجادهخانهخشکیسلامتی

“اولین” باتری های مبتنی بر سیمان قابل شارژ در جهان


باتری ترکیبی از سیمان ، فیبر کربن و الکترودها است و می تواند به پیشرفت زیرساخت های پایدار کمک کند

مشاهده شد: محققان دانشگاه صنعتی چالمرز در سوئیس یک باتری سیمانی قابل شارژ توسعه داده اند که می تواند از نظر تئوری ، ساختمانها را به گیرنده های انرژی خودکفا تبدیل کند ، مشابه صفحات خورشیدی.  

بر اساس این تحقیق که در مجله Buildings منتشر شده است ، باتری ها می توانند انرژی را از نور خورشید گرفته و در ساختار نگهداری شوند. پس از این ، می توان از انرژی برای تغذیه LED ها ، تامین 4G در مناطق دور افتاده استفاده کرد ، به عنوان سیستم های نظارت بر زیرساخت های خودکفا عمل کرد و به محافظت در برابر خوردگی بتن کمک کرد.

وی افزود: “ما این چشم انداز را داریم که در آینده این فناوری می تواند بخشهای کاملی از ساختمانهای چند طبقه ساخته شده از بتن کاربردی را ایجاد کند. اما ژانگ ، محقق در بخش معماری و مهندسی عمران چالمرز ، در بیانیه ای اظهار داشت: با توجه به اینکه هر سطح بتنی می تواند لایه ای از این الکترود را در خود جای دهد ، ما در مورد حجم عظیمی از بتن کاربردی صحبت می کنیم .

باتری ها از ترکیب مخلوط سیمان با فیبر کربن ساخته می شوند. این آنها را رسانا می کند. الکترودهای ساخته شده از فیبر کربن با روکش فلز نیز اضافه می شوند.  

چگالی انرژی متوسط ​​7 Watthours در متر مربع است. در حالی که ظرفیت باتری ها کمتر از باتری های تجاری است ، می تواند ده برابر بهتر از باتری های بتنی قبلی عمل کند.  

نویسنده: کاترینا لین

بیشتر بیاموزید: نوآوری در املاک و ساختمان |معماری و نوآوری های طراحی

دوم ژوئن 2021

ایمیل: emma.zhang@chalmers.se

وب سایت: mdpi.com