IT NAT

استفاده از فناوری برای طبیعت و محیط زیست سالم

IT NAT

تکنولوژی در اداره

سایبروم چگونه مدیریت دسترسی اینترنت را در سازمان ها و ادارات انجام می دهد؟

 با توجه به تخصیص حساب کاربری به تمامی کاربران اینترنت از تاریخ ۹۵/۰۳/۲۹ دسترسی به اینترنت صرفاً با اکانت اختصاصی امکانپذیر خواهد بود.

– اکانت اساتید: نام کاربری، کد استاد (کد ورود به سامانه وب سیدا) و کلمه عبور، شماره شناسنامه می باشد.

– اکانت دانشجویان: نام کاربری، شماره دانشجویی و کلمه عبور، شماره شناسنامه می باشد.

– اکانت کارکنان: نام کاربری، کد ملی و کلمه عبور، شماره شناسنامه می باشد.

به منظور دسترسی به اینترنت، ابتدا می بایست مرورگر دستگاه (کامپوتر، لپ تاپ، موبایل و..) را باز نموده و سپس در پنجره نمایش داده شده، نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید و پس از احراز هویت نسبت به فعالیت اینترنتی خود اقدام نمایید. لازم به ذکر است استفاده از یک اکانت در بیشتر از دو دستگاه به صورت همزمان امکانپذیر نیست.

همچنین در صورتی که وب سایت پیش فرض مرورگر، یک سایت https مانند google.com و یا … باشد ممکن است صفحه مربوط به نام کاربری و کلمه عبور نمایش داده نشود. به منظور رفع دائمی این مشکل، وب سایت پیش فرض مرورگر خود را بر روی یک سایت http مانند srbiau.ac.ir و یا … تنظیم نمایید و برای راهکار موقت، پس از باز کردن مرورگر، در خط آدرس آن، عنوان یک سایت http مانند srbiau.ac.ir و یا … را وارد کرده و پس از تایید، صفحه مربوط به نام کاربری و کلمه عبور را خواهید دید.

به منظور دسترسی به مشخصات اکانت خود و مشاهده جزئیات آن (تغییر کلمه عبور، نوع سرویس، میزان استفاده از اینترنت و…) به آدرس myaccount.info رفته و با نام کاربری و کلمه عبور خود وارد شوید. لازم به ذکر است دسترسی به آدرس فوق صرفاً از شبکه داخلی دانشگاه امکانپذیر است.

با توجه به اینکه مسئولیت نگهداری اکانت هر کاربر بر عهده وی می باشد، لازم است پس از اولین ورود نسبت به تغییر کلمه عبور از طریق آدرس myaccount.info اقدام نموده و پس از اتمام کار اینترنتی، از اکانت خود خارج شوید. به این منظور به آدرس srbiaulogin.net رفته و دکمه log off را کلیک نمایید.

۱۳ تکنولوژی که آینده را متحول خواهند کرد !

نکته‌ای که می‌خواهم بگویم این است که همهٔ این خبرها و چیزهای جذابی که از آزمایشگاه‌های مدرن در سراسر جهان بیرون می‌آید برای کامل شدن و ورود به جامعه نیاز به زمان دارند. این مرحله، مرحلهٔ حباب است. حباب بعضی از آن‌ها می‌ترکد و موفق نمی‌شوند. اختراعات و پژوهش‌های دیگر هم ممکن است در چندین دههٔ آینده دوباره مورد توجه قرار گیرند. پس با همهٔ این تفاسیر، ۱۰ سال آینده چه شکلی خواهد بود؟ بزرگ‌ترین اختراع بعدی چیست؟ به نظر ما، با توجه به سرعت فعلی پیشرفت تکنولوژی، حدس زدن آن اگر غیرممکن نباشد، بدون شک سخت است. با این‌حال، در این مطلب شما را با تعدادی از حدس‌ها و گمان‌هایمان درباره تکنولوژی‌هایی که در آینده به بخش مهمی ‌از جامعه تبدیل خواهند شد، آشنا می‌کنیم.

3 thoughts on “تکنولوژی در اداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *