IT NAT

استفاده از فناوری برای طبیعت و محیط زیست سالم

IT NAT
امنیتخانهخشکیسلامتی

دستگاه ضبط کربن مدولار به اندازه کافی کوچک برای استفاده فردی


نمونه اولیه قابل بازیافت ، که توسط استارتاپ Holy Grail مستقر در کالیفرنیا طراحی شده است ، تنها از شش قطعه ساخته شده است

نقطه ای:  دستگاه های جذب کننده کربن که توسط استارتاپ مقدس Grail طراحی شده اند ، قابل بازیافت و مدولار هستند. این دستگاه ها که اسکرابر نامیده می شوند ، به جای استفاده از مکانیک های صنعتی از جمله پمپ و آب ، به برق متکی هستند. اسکرابرها که تنها با شش جزء مختلف ساخته شده اند و از مواد آسان تولید شده تشکیل شده اند ، می توانند با حداقل ردپای محیطی ساخته شوند. 

این دستگاه در حال حاضر یک نمونه اولیه است و این شرکت دارای تعدادی اختراع در مورد فرآیندهای شیمیایی مورد استفاده برای اتصال به دی اکسید کربن در هوا است. این استارتاپ قصد دارد استفاده از دستگاه ها را برای جبران انتشار کربن سایر مشاغل آغاز کند. شرکت ها می توانند اعتبارهایی را خریداری کنند که مربوط به حجم معینی از کربن جذب شده است. 

با توسعه طراحی ، مقدس جام قصد دارد در نهایت اسکرابرها را به صورت تجاری ، برای مصارف تجاری و شخصی بفروشد. دستگاهها به اندازه کافی کوچک برای استفاده در باغچه خانگی ، به راحتی روی هم چیده می شوند و مقیاس گذاری اثرات آنها را بدون نیاز به مقدار زیادی فضای ذخیره سازی آسان می کند.  

در حال حاضر ، این شرکت قصد دارد هر دستگاهی را که پر می شود برداشته و سپس کربن را دفع کند. روند دفع هنوز در حال انجام است. به نظر می رسد سرمایه گذاران به ایده شرکت اطمینان دارند ، زیرا تیم اخیراً 2.2 میلیون یورو به عنوان سرمایه اولیه جذب کرده است.   

جذب کربن یک صنعت رو به رشد است ، با پروژه هایی از سوخت جت ساخته شده از گازهای گلخانه ای گرفته تا  بتن خود ترمیم کننده  که کربن را به عنوان بخشی از فرایند تعمیر آن جذب می کند. 

نویسنده: کیلی خوری

بیشتر بیاموزید: نوآوری های کشاورزی و انرژی |نوآوری های پایداری

6 ژوئیه 2021

وب سایت: Holygrail.ai

تماس با: Holygrail.ai/contact