IT NAT

استفاده از فناوری برای طبیعت و محیط زیست سالم

IT NAT
خانهسلامتی

رژ لب ساخته شده از جلبک ها در بسته بندی های قابل تجزیه مجدد و زیست تخریب پذیر موجود است


یک برند زیبایی که توسط دانش آموزان هدایت می شود ، رژ لب کشویی قابل شارژ مجدد با بسته بندی براق و زیست تخریب پذیر را روانه بازار کرده است

نقطه ای:  بازار زیبایی و مراقبت های شخصی دائما در حال رشد است. در حالی که صنعت تلاش می کند پایدارتر باشد ، پلاستیک های یکبار مصرف همچنان تولید می شوند و محل دفن زباله را پر می کنند. با آگاهی از اینکه صنعت زیبایی یک آلاینده مهم است ، برند زیبایی Urth مستقر در سن دیه گو رژ لب کشویی قابل شارژ مجدد با بسته بندی براق و زیست تخریب پذیر را روانه بازار کرد.  

این نام تجاری توسط تیمی از دانش آموزان با هدف طراحی مجدد بسته بندی برای کاهش تاثیرات محیطی ایجاد شده است. تیم شامل هاه کیونگ کیم ، اسبالدو دی آلوارز و اندی لی بود.  

دانشجویان مرکز هنر پشت اورت می گویند: “یک رژ لب کوچک ، با طراحی معمولی که به آن عادت کرده ایم ، هرگز در دنیای صنعتی کنونی بازیافت نمی شود  .”  آنها همچنین خاطرنشان کردند که به دلیل اندازه کوچک ، فرآیندهای بازیافت اغلب کنار گذاشته می شود و بنابراین می تواند برای محیط زیست مضرتر از اقلام فله ای بزرگ باشد که بیشتر در پایان چرخه زندگی آنها مورد استفاده قرار می گیرد. 

رژ لب کشویی اورث دارای یک دستگاه پخش مجدد است که تنها از پنج جزء تشکیل شده است. دستگاه پخش کننده را می توان به راحتی در سطل کمپوست خانگی دور انداخت و فقط پس از 12 هفته خراب شد.بسته بندی نیز زیست تخریب پذیر است زیرا از جلبک های ترموپلاستیک ساخته شده است. برای این منظور ، اورث با یک تیم تحقیقاتی در مرکز مواد تجدید پذیر UC سن دیگو همکاری کرد که جلبک های ترموپلاستیک را توسعه دادند. این ماده با دوام است و برای ایجاد آن به حداقل سوخت های فسیلی و گازهای گلخانه ای نیاز است. 

در مورد رژ لب ، جلبک ها نیز مرکزی بودند زیرا تیم Urth با کاروتنوئیدهای موجود در ریزجلبک ها آزمایش کردند تا رنگدانه های زنده ایجاد کنند. در حال حاضر ، 40 درصد از فرمول از نفت مشتق شده است. با این حال ،  این تیم به Core77 می گوید که امکان ایجاد رژ لب تا 98 درصد محتوای تجدیدپذیر در 2 تا 3 سال آینده وجود دارد. 

رویکرد اول محیط زیست نیز حمل و نقل را در نظر می گیرد ، با هدف استفاده از کامیون های برقی و پاکت های کاغذ جلبک برای تحویل. 

نویسنده: کاترینا لین

بیشتر بیاموزید: نوآوری های مد و زیبایی | معماری و نوآوری های طراحی

9 اوت 2021

ایمیل: li.andi2082@gmail.com

وب سایت: andili.design/urthbyloreal