IT NAT

استفاده از فناوری برای طبیعت و محیط زیست سالم

IT NAT
ادارهخانهخشکی

سیستم دیوار خشک – انواع و مزایا

سیستم دیوار خشک

سیستم دیوار خشک شامل ورقهای مختلف و سفت و سخت از مواد تکمیل شده است که در ساخت دیوارهای خشک برای رو به دیوارهای داخلی خانه ها و سایر ساختمان ها استفاده می شود. این سیستمی است که در آن صفحه ای ساخته شده از دی هیدرات سولفات کلسیم (گچ) ، با یا بدون مواد افزودنی ، به طور معمول بین ورق های ضخیم فیسر و کاغذ پشتی ، که در ساخت دیوارهای داخلی و سقف ها استفاده می شود ، اکسترود می شود. گچ با الیاف (معمولاً کاغذ ، فایبرگلاس یا ترکیبی از این مواد) ، نرم کننده ، ماده کف کننده و مواد افزودنی مختلفی مخلوط می شود که می تواند باعث کاهش کپک ، اشتعال و جذب آب شود. ساخت دیوارهای خشک عبارت است از استفاده از دیوارها بدون استفاده از ملات یا گچ.

مزایای سیستم دیوار خشک

 • ساخت سریع تر
 • راحتی بهتر برای محیط داخلی
 • ساخت و ساز مقرون به صرفه
 • سریعتر قابل نصب است
 • بارها را کاهش می دهد
 • انعطاف پذیری
 • ساخت و ساز خشک
 • سبک وزن
 • مقاوم در برابر آتش
 • پایدار
 • سطوح یکنواخت صاف و بدون هیچ گونه لرزش
 • عاری از جمع شدگی و ترکهای خزش
 • می تواند برای ساخت دیوارهای منظم ، سقف و همچنین به عنوان یک پارتیشن استفاده شود

انواع مختلف سیستم های دیوار خشک

دیوار خشک معمولی – دیوار خشک یا تخته سفید معمولی نوع متفاوتی از دیوار خشک است. این رنگ معمولاً از پشت قهوه ای و از طرف رو به اتاق خاکستری یا سفید است. در میان انواع دیوارهای خشک ، ارزان ترین نوع آن است و می توان از آن در هر جای خانه استفاده کرد. در اندازه های مختلف از ضخامت از 3/8 اینچ تا یک اینچ وجود دارد.

تخته خشک تخته سبز – تخته های سبز تخته گچی مقاوم در برابر رطوبت هستند. اینها از دیوار خشک معمولی گران ترند و دارای یک مانع ضد آب است که نصب آن در مکان هایی که رطوبت زیادی مانند آشپزخانه و زیرزمین دارند ، برای شما مناسب است. همچنین در مناطقی مانند دیوارهای حمام و زیرزمین ، به علاوه آشپزخانه ها و اتاق های لباسشویی و تاسیساتی به عنوان پشتیبان کاشی استفاده می شود.

تخته خشک تخته آبی – تخته خشک تخته آبی یا تخته سنگ گچ دارای دو ویژگی مقاومت در برابر رطوبت و قالب است. کاغذ رویی آن از کیفیت جذب خاصی برخوردار است. می توانید از این موارد برای مکان هایی مانند اتاق لباسشویی و حمام استفاده کنید.

دیوار خشک بنفش – دیوار خشک بنفش در برابر رطوبت ، کپک و کپک بسیار مقاوم است. همچنین در برابر خراش ها ، فرورفتگی ها و خراش ها بسیار مقاوم است و باعث می شود بیشتر طول بکشد و در طی سال ها به تعمیرات کمتری نیاز دارد. می توان آن را در حمام ، محل لباسشویی ، گاراژها و سایر مناطق مستعد بارندگی و سایر منابع آب استفاده کرد .

دیوار خشک بدون کاغذ – دیوار خشک بدون کاغذ از آنجا که حاوی هسته گچ است ، شبیه دیوار خشک است. تفاوت در این است که به جای استفاده از کاغذ به عنوان یک بسته بندی بیرونی ، به جای آن از فایبرگلاس استفاده می شود. هسته گچ در دیوارهای خشک کاغذی نیز برخلاف هسته دیوارهای خشک سنتی در برابر آب مقاوم است. حمام ، آشپزخانه ، زیرزمین و گاراژها مناطقی هستند که می توانند از نصب دیوارهای خشک بدون کاغذ بهره مند شوند.

گچ بری مقاوم در برابر آتش نوع X – گچ کاری مقاوم در برابر آتش نوع X یک صفحه گچی داخلی است که از مجموعه ای جامد ، مقاوم در برابر آتش ، هسته گچ نوع X محصور در کاغذ صورت عاج رنگ و کاغذ پشتی آستر محکم ساخته شده است. گچ بری نوع X با الیاف خاص غیر قابل احتراق ساخته می شود. به طور معمول ضخامت 5/8 اینچ دارد و ضخامت اضافی آن نیز می تواند ویژگی های عایق صوتی آن را بهبود بخشد.

گچ بری ضد صدا – دیوار گچ ضد صدا چگال تر و برش آن نیز دشوارتر است. در داخل جلدهای جلویی و پشتی لایه هایی از الیاف چوب ، گچ و پلیمرها نهفته است. این لایه ها کلاس انتقال صدا را افزایش می دهند و صدای ورودی به اتاق دیگر را کاهش می دهند. از این نوع دیوارهای خشک می توان در خانه های محله ای کاملاً پر سر و صدا و یا برای اتاق های موسیقی استفاده کرد.

موادی که برای سیستم دیوار خشک استفاده می شود

مواد دیوار خشک شامل تخته سه لا و خمیر چوب ، تخته آزبست سیمان و گچ است. تخته های الیاف چوب و خمیر کاغذ از طریق فشرده سازی لایه ها یا ذرات چوب با چسب ساخته می شوند و با دانه های چوب و انواع دیگر اثرات سطحی تولید می شوند. آنها همچنین با ظرفیت های صوتی (مهار کننده صدا) و حرارتی (عایق) بالا در دسترس هستند. صفحات آزبست سیمان از مخلوطی از سیمان پرتلند و الیاف آزبست تشکیل شده اند که خیس شده و سپس به شکل صفحه یا ورق فشار داده شده اند. الیاف ارگانیک به منظور افزایش انعطاف پذیری و سهولت در ماشین کاری ، به برخی از تخته های آزبست سیمان اضافه می شوند و همچنین می توان تخته ها را با مواد پخت ، مواد افزودنی ضد آب و انواع مواد دیگر برای بهبود عملکرد و سهولت کار آنها درمان کرد. کار شود

سیستم Drywall- اندازه و ضخامت محصول

اندازه محصول

 • 4 x 8-Foot- نصب عمودی یا افقی را امکان پذیر می کند
 • 4 * 10 فوت – برای دیوارهای بلند و سقف های گسترده اجازه می دهد
 • 4 * 12 فوت – امکان اتاقها و مناطق عالی با سقف بلند را فراهم می کند. در پانل های کمتری مساحت بیشتری را پوشش می دهد

ضخامت محصول

 • 1/4-اینچ: برای دیوارهایی با منحنی ظریف به آنها ایده آل است. طرح نازک باعث سهولت در دستکاری مواد می شود.
 • 1/2-اینچ: رایج ترین انتخاب برای دیوارهای داخلی است زیرا حمل و آویختن آنها آسان است. اگر وزن نگران کننده است ، گچ بری نیمه سبک بسیار سبک را در نظر بگیرید. از نظر اندازه و ضخامت 13 پوند سبک تر از انواع دیگر است.
 • 5/8-اینچ: این یک انتخاب عالی برای کاربردهای سقف است زیرا به جلوگیری از افتادگی شما در طول زمان کمک می کند.

نتیجه

خواه در مرحله ساخت و ساز جدید باشید ، بازسازی یا تهیه مصالح ساختمانی مناسب ضروری است. دیوارها و سقف ها باید پایدار و بادوام باشند و سیستم دیوار خشک آن ثبات را ارائه می دهد. از دیوار خشک می توان برای ساخت دیوارها و سقف های منظم و همچنین به عنوان پارتیشن استفاده کرد. به راحتی برداشته و نصب می شود و می توان آن را در همه اندازه ها برش داد. این با سرعت بیشتری تولید می شود و این تفاوت در هزینه های انرژی در طول ساخت آنها را ایجاد می کند.

منبع تصویر: finehomebuilding.com، royaldrywall.ca، pinterest.com، kuikenbrothers.com، znconstructionct.com، thisoldhouse.com، accommodationtimes.com،
unidusindia.com، lowes.ca