IT NAT

استفاده از فناوری برای طبیعت و محیط زیست سالم

IT NAT
امنیتخشکیسلامتی

فرآیند شیمیایی ، پلاستیک را به اجزای سوخت جت تبدیل می کند


این درمان بیشترین استفاده از پلاستیک را در مدت یک ساعت به اجزای سوخت جت و سایر محصولات با ارزش بالا تبدیل می کند

نقطه ای: محققان Hongfei Lin و Chuhua Jia از دانشگاه ایالت واشنگتن (WSU) تکنیک جدیدی را برای بازیافت پلاستیک توسعه داده اند که آنها را به بلوک های سازنده سوخت جت و سایر محصولات تبدیل می کند.

مدتی است که دانشمندان در حال بررسی استفاده از واکنش های شیمیایی برای تبدیل پلاستیک به عناصر سازنده سوخت جت و سایر محصولات هستند. این فرایند شامل گرفتن مواد و ترکیب آن با کاتالیزورها در دمای بالا است. سپس به ترکیبات آلی – که هیدروکربن نامیده می شوند – تبدیل می شود که به عنوان بلوک های ساختمانی برای انواع مختلف سوخت عمل می کنند. 

مطالعه WSU از این نظر جدید است که امکان نیاز به درجه حرارت نسبتاً متوسط ​​و زمان کوتاه برای انجام این فرآیند را ارائه کرده است.

محققان با کاتالیزورها و شرایط مورد نیاز برای تبدیل پلی اتیلن ، که بیشترین تولید پلاستیک در جهان است ، به هیدروکربن آزمایش کردند. کاتالیزور مورد استفاده آنها از کربن ، روتنیم فلزی سفید نقره ای و برخی از حلالهای متداول ساخته شده بود. با استفاده از این روش ، دانشمندان سپس توانستند حدود 90 درصد از پلاستیک را به اجزای سوخت جت تبدیل کنند.

این فرآیند در عرض یک ساعت و در دمای 220 درجه سانتی گراد (428 درجه فارنهایت) انجام شد. این هم دوستانه تر و هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر از دمای مورد نیاز برای فرآیندهای مشابه است که در حدود 500 درجه سانتی گراد (932 درجه فارنهایت) معلق است.

با آزمایش بیشتر (تغییر دما ، میزان کاتالیزور استفاده شده یا بازه زمانی) ، تیم دریافت که این فرآیند می تواند برای ایجاد بلوک های سازنده برای سایر محصولات با ارزش-مانند روان کننده ها تغییر ایجاد کند. با افزایش این فرایند ، محققان WSU می توانند به مقابله با سایر اشکال زباله های پلاستیکی کمک کنند.

نویسنده: کاترینا لین

بیشتر بیاموزید: نوآوری های علمی | نوآوری های پایداری

27 مه 2021

ایمیل: hongfei.lin@wsu.edu

وب سایت: cell.com/c