IT NAT

استفاده از فناوری برای طبیعت و محیط زیست سالم

IT NAT
دریا

هدف این پروژه تبدیل گیاهان به حسگرهای زنده است


توسعه شامل ثبت DNA گیاهی است تا محصولات بتوانند از طریق پروتئینهای فلورسنت تولید شده در برگهای خود ارتباط برقرار کنند

نقطه:   شرکت IntePlant مستقر در سان فرانسیسکو در حال کار بر روی پروژه جدیدی برای تغییر DNA گیاه برای ایجاد “حسگرهای زنده” است که “به گیاهان صدا می دهد” و کاهش تلفات محصول را کاهش می دهد   بر اساس بیانیه مطبوعاتی ، InnerPlant تا کنون 5.65 میلیون دلار (4.73 میلیون یورو) کمک مالی جمع آوری کرده است   

این دور توسط MS&AD Ventures ، بازوی سرمایه گذاری گروه بیمه MS&AD ژاپن ، همراه با مشارکت Bee Partners ، Up West و TAU Ventures برگزار شد.  

InnerPlant دارای یک پلت فرم داده است که با تشخیص تهدیدهای رشد گیاه ، سلامت میدانی را افزایش می دهد-آفات ، کمبود مواد مغذی ، تنش آبی و غیره. برای این کار ، شرکت DNA را مجددا کدگذاری می کند تا محصولات بتوانند از طریق پروتئین های فلورسنت تولید شده در برگ های خود ارتباط برقرار کنند. سپس ، هنگامی که با فناوری مناسب بررسی می شود ، پروتئین های اصلاح شده روشن می شوند. به گفته این شرکت ،  این مکانیسم به گیاهان اجازه می دهد تا به حسگرهای زنده ای تبدیل شوند که به کشاورزان در مورد وجود قارچ ها ، آفات ، خشکسالی یا تنش های تغذیه ای – در عرض چند ساعت ، و نه چند هفته ، از بروز مشکلی هشدار می دهد. 

گیاهان دائماً با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و سیگنال های شیمیایی ارسال می کنند تا به یکدیگر در مورد تهدیدها هشدار دهند. InnerPlant ممکن است به درک چه گیاهان می گویند می سازد، ”  می گوید این شرکت است.  

برنامه رایگان با فناوری واقعیت افزوده InnerPlant به کشاورزان اجازه می دهد تا از مزارع خود عکاسی کرده و نگرانی های احتمالی را شناسایی کنند. همچنین می توان سیگنال ها را از طریق پهپاد و ماهواره دریافت کرد. علاوه بر این ، فقط ده ها دستگاه حسگر برای هر زمینه نیاز است. InnerPlant ادعا می کند که این مفهوم بر اساس فرایند طبیعی سیگنال هایی است که گیاهان در حالت تهدید به یکدیگر منتقل می کنند.به گفته این شرکت ، رمزگذاری DNA برای ترکیب پروتئین به سادگی این سیگنال های طبیعی را “تقویت”  می کند.  

InnerPlant اولین محصول خود را با نام ”  InnerTomato” در  سال 2020 منتشر کرد که دارای فناوری ثبت DNA بود. با منابع مالی جدید ، این شرکت روی توسعه فناوری مورد استفاده در محصولات سویا کار خواهد کرد.  

نویسنده: کاترینا لین

بیشتر بیاموزید: نوآوری های غذا و نوشیدنی | نوآوری های کشاورزی و انرژی

7 جولای 2021

ایمیل: hello@innerplant.com

وب سایت: innerplant.com