IT NAT

استفاده از فناوری برای طبیعت و محیط زیست سالم

IT NAT
سلامتیکشاورزی

پایداری در سه بعد

زمان خواندن: 6 دقیقه

رسیدن به ارتفاعات جدید با مزارع عمودی و رباتیک

پایداری در سه بعد

یک جهان برفی را تصویر کنید. در داخل کره کریستالی آن ، شرایط همیشه مناسب برای سرزمین های شگفت انگیز زمستان است – حتی در گرمترین روزهای تابستان. بنابراین ، اگر کشاورزان بتوانند از این ایده استفاده کنند و از آن برای ایجاد محیط های بهینه و با کشت مناسب استفاده کنند که به آنها اجازه می دهد در زمان مرده های زمستان محصولات زراعی خود را پرورش دهند؟   

یک رویکرد سنتی برای این چالش کشاورزی گلخانه است ، که در آن گنبدهای شیشه ای افزایش می یابد و انرژی خورشیدی را در یک محیط رو به رشد که از جو اطراف بسته است حفظ می کند. در نتیجه ، دمای داخل گنبد گرمتر و پایدارتر است و به کشاورزان این امکان را می دهد که در فصول سرد سال محصولات زراعی گرم تولید کنند.
 
اگر کشاورزان بتوانند محصولات خود را در طول زمستان پرورش دهند ، اگر آنها بتوانند آنها را در طول شب پرورش دهند ، چه می شود؟

چه می شود اگر تولید کنندگان بتوانند زیربنای خود را برای تولید 10 هکتار از تنها یک هکتار از زمین تولید کنند؟ 

ممکن است رشد گیاهان در محیطهای بسته و بدون تکیه به خورشید غیرممکن باشد ، اما کشاورزی مدرن در حال حاضر با تقویت روشهای موجود با مزارع عمودی داخل ساختمان و فناوریهای روباتیک ، اقدامات باورنکردنی را در زمینه تحقق کشت 24/7 انجام داده است.  

در حقیقت ، مزارع عمودی در حال افزایش هستند. در حال حاضر 2.2 میلیون فوت مربع مزارع سرپوشیده در سرتاسر جهان وجود دارد و پیش بینی می شود طی 5 سال آینده این تعداد تقریباً 10 برابر شود و به 22 میلیون فوت مربع برسد . آیا کشاورزی عمودی جایگزین شیوه های معمول کشاورزی خواهد شد؟ نه ، اما این افزایش چشمگیر در مزارع داخلی باعث تقویت بیشتر توانایی های تولید مواد غذایی آینده ما می شود و نوآوری های باورنکردنی را که در محصولات سنتی آفتاب زده و مرطوب در فضای باز انجام می شود ، تکمیل می کند. 
 
چرا چنین افزایش نمایی علاقه و سرمایه گذاری در هر دو مزارع عمودی و روباتیک؟ به طور خلاصه ، این جفت شدن پتانسیل های عمیقی را برای کمک به کشاورزی در دستیابی به پایداری در حوزه های زیست محیطی ، اقتصادی و اجتماعی ارائه می دهد. 

محیط های محافظت شده برای محافظت از محیط زیست ما

بیشترین مزیت که در مورد کشاورزی عمودی در خانه مورد بحث قرار می گیرد ، توانایی آن در حفاظت چشمگیر از منابع طبیعی مانند آب ، زمین و مواد مغذی است ، در حالی که همزمان برداشت محصول برای محصولات زراعی مانند سبزیجات برگ ، گوجه فرنگی و گیاهان را بهبود می بخشد. جالب توجه است ، فن آوری هایی که مزارع عمودی از آنها استفاده می کنند ، اغلب با هم همپوشانی دارند که برای بهینه سازی پتانسیل رشد محصولات معمولی در فضای باز استفاده می شوند ، که از نظر انواع محصولاتی که می توانند تولید نکنند محدود نیست.  
 
رابطه مزارع سرپوشیده و طبیعت به همان اندازه همزیستی جالب است. به طور گسترده ، مزارع عمودی داخلی با عایق بندی محصولات زراعی از افراط و سخت تغییرات آب و هوا و فصلی ، شرایط رشد ایده آل را برای گیاهان ایجاد می کنند. در عین حال ، این سیستم های خودمختار همچنین با حفظ منابع ، از محیط بیرونی محافظت می کنند. عوامل زیادی برای این معادله سودمند دو طرفه وجود دارد.

کشاورزی عمودی

پرورش اقتصاد قوی تر

چند سال پیش ، بسیاری از کشاورزی عمودی را تا حد زیادی نظری می دیدند. امروز ، این عمل به یک صنعت بزرگ در سراسر جهان با ارزش بازار فعلی که سالانه 15 میلیارد دلار خجالتی است ، شکوفا شده است .

یكی از بزرگترین دلایل كار كشاورزی عمودی به دلیل پیشرفت هوش مصنوعی و فناوری های روباتیک است كه باعث افزایش راندمان برای كاهش هزینه ها ، صرفه جویی در منابع و افزایش سود می شود. در حقیقت ، بدون اقتصاد مقیاس ای که این فناوری ها ارائه می دهند ، مزارع سرپوشیده عمودی از نظر اقتصادی قابل دوام نیست.

برای پایین آمدن هزینه ها ، سنسورهای مدرن و سیستم های انرژی هوشمند با تعیین میزان دقیق مواد مغذی مورد نیاز برای هر گیاه ، به طور چشمگیری میزان مصرف کلی انرژی مورد نیاز برای تولید محصولات زراعی را کاهش می دهند. بسیاری از این ربات های جدید مجهز به دوربین ، سنسور و الگوریتم هایی هستند که ارزیابی می کنند زمان آماده سازی گیاهان برای برداشت در سطح فردی . این سکوی هدفمند در حال حاضر با کمک به کشاورزان می تواند به جای برداشت کامل از مزرعه که می توانند تا 60٪ از گیاهان با دوام را از بین ببرند ، عملکرد اقتصادی محصولات گل کلم را بهبود بخشند.

برای ایجاد تفاوت چشمگیر در مزارع عمودی ، فناوری ها نباید بسیار افراطی باشند. حتی نوآوری های ظریف مانند لامپ های LED پیشرفته با افزایش راندمان انرژی در عین حال که باعث کاهش شدید زباله های حرارتی درون سیستم می شود ، باعث می شود که مزارع داخل خانه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشند . 

روی هم رفته، مزارع عمودی در محیط داخلی و فن آوری های خودکار در حال تولید 100 برابر افزایش در بهره وری برای تولید 10 برابر برداشت در حالی که تنها با استفاده از 01/10 هفتم از منابع . این یک نسبت رضایت بخش از هزینه به سود است ، خصوصاً وقتی در نظر بگیرید که بسیاری از این بازده ها نتایج مشابهی را برای افزایش بهره وری و سود در مزارع معمولی به همراه می آورند.

بالا بردن استانداردهای اجتماعی

دستیابی به موفقیت در کشاورزی عمودی داخل ساختمان باعث ایجاد تغییرات مثبت اجتماعی نیز می شود. از آنجا که مزارع داخلی می توانند در هر مکانی فعالیت کنند ، مشمول محدودیت های جغرافیایی یا زیست محیطی مزارع خارج از خانه نیستند. در واقع ، آنها حتی با آوردن محصولات تازه به مناطقی که از مزارع ، بازارها و فروشگاه های مواد غذایی حذف شده اند ، حتی در حال ایجاد جامعه هستند.
 
این مزارع سرپوشیده در حال حاضر بسیاری از مرزهای دیگر را که معمولاً با سیستم غذایی ما در ارتباط است ، درحال شکسته شدن است. حتی در محیط های شهری ، مزارع عمودی از ظروف حمل مجدد استفاده می کنندساختمان ها را رها کرده و غذا را به یخچال نزدیک می کند. این زنجیره تأمین کوتاه ، اعتماد ما به سوخت های فسیلی را برای حمل و نقل محصولات از مزارع دورافتاده ، کاهش می دهد ، در حالی که از دست دادن مواد غذایی آسیب دیده و یا خراب در طول سفر را کاهش می دهد. نزدیکی مزارع عمودی داخل ساختمانها در مناطق بیشتر شهری همچنین به کشاورزان کمک می کند تا همسایگان جدید خود را ترغیب کنند تا در ساختن آینده ای پایدارتر مشارکت کنند. 
 
در مقیاس جهانی ، راندمان هزینه های کشاورزی عمودی به طور فزاینده ای در دسترس هر دو کشور صنعتی و در حال توسعه است. به ویژه در آسیا ، گروه های دولتی و بخش خصوصی از تحقیقاتی حمایت می کنند که آستانه آستانه مزارع عمودی را کاهش می دهد تا تأثیر معنی داری در سراسر منطقه – و با گسترش آن در سراسر جهان – داشته باشد.
 

آینده

از آنجا که تغییرات آب و هوایی و جمعیت جهانی رو به رشد همچنان سهام سیستم سیستم غذایی ما را افزایش می دهند ، کشاورزی عمودی به عنوان یکی از راه حل های مکمل بسیاری در زمینه دستیابی جمعی ما برای پایداری مطرح می شود. علاوه بر این ، مزارع عمودی و معمولی در حال جستجوی مسیرهای موازی نوآوری هستند تا فن آوری های جدید و مکمل را ایجاد کنند که به پتانسیل هر مزرعه دامن می زند. با این پیشرفت های روزافزون در فناوری های روباتیک و هوش مصنوعی ، مردم از مراکز شهرها به کشورهای در حال توسعه در حال حاضر از امکانات ، دید و توانمندی کشاورزی مدرن از روابط جدید لذت می برند.


برای معرفی کسب و کار خود به صورت تولید محتوا متنی و تصویری و ویدویی کلیک کنید