IT NAT

استفاده از فناوری برای طبیعت و محیط زیست سالم

IT NAT
امنیتجادهخانهخشکیسلامتی

چراغ های خیابانی با باد باعث کاهش آلودگی نوری در آلمان می شوند


طراحی فعال شده با حرکت از باد برای تغذیه توربین های خود استفاده می کند و دارای دمای رنگ فوق العاده گرم و دوستدار حشرات است

نقطه: دانشجوی طراحی آلمانی توبیاس تروبن باخر ، از دانشگاه هنر برلین ، یک چراغ لامپ ایجاد کرده است که فقط در مواقع ضروری روشن می شود. این لامپ همچنین شامل یک توربین بادی یکپارچه است که انرژی تجدیدپذیر خود را تولید می کند.

این لامپ با نام Papilio برای کاهش آلودگی نوری و انتشار آلاینده های مرتبط با روشنایی خیابان طراحی شده است. وی گفت: “ما باید فوراً با آلودگی نوری و از بین رفتن تنوع زیستی همراه با آن مقابله کنیم. این امر تنها در صورتی می تواند اتفاق بیفتد که شهرها خودشان انرژی تولید کنند – از طریق سیستم های غیر متمرکز محلی و محصولات “مشتری” در مقادیر زیاد در سراسر فضاهای شهری. در این زمینه ، باد نشان دهنده یک پتانسیل غالباً دست کم گرفته شده و در حال رشد است. “ترابنباخر توضیح داد.

پاپیلیو را می توان به دیوارها چسباند یا به عنوان فانوس مستقل قرار داد. این چراغ در حالت ایده آل باید بین سه تا شش متر بالاتر از سطح زمین قرار گیرد ، جایی که بادهای شدیدتر از سطح زمین شدیدتر هستند.

باد توسط توربین بادی فیروزه ای و چرخ دنده ای با چهار تیغ روتور آیرودینامیکی ساخته شده از ورق فلز تاشو مهار می شود. با توجه به روتور مورب مورب ، می تواند از جریان هوای پیچیده در محیط های شهری – از جمله جریانهای طبیعی ، تونل های بادی ایجاد شده توسط ساختمانهای بلند و حتی جریان هوای کوچکتر ناشی از وسایل نقلیه عبوری استفاده کند.

سپس توربین انرژی جنبشی باد را به توان مکانیکی تبدیل می کند. سپس یک ژنراتور یکپارچه 300 وات آن را به برق تبدیل می کند که در یک باتری قابل شارژ ذخیره می شود. 

یک سنسور حرکتی مادون قرمز اطمینان می دهد که چراغ فقط در حال عبور از کسی خاموش می شود و اثرات آلودگی نوری را بر روی افراد و حیوانات کاهش می دهد. لامپ همچنین مستقیماً به سمت زمین زاویه دارد و هیچ نوری به سمت بالا ساطع نمی کند و دارای دمای رنگ فوق العاده گرم و دوستدار حشرات 2800 کلوین است.

نویسنده: کاترینا لین

بیشتر بیاموزید: نوآوری های معماری و طراحی |نوآوری های پایداری

27 مه 2021

ایمیل: contact@tobiastruebenbacher.com

وب سایت: tobiastruebenbacher.com