IT NAT

استفاده از فناوری برای طبیعت و محیط زیست سالم

IT NAT
امنیت

چگونه فناوری جدید می تواند به تقویت امنیت جهانی غذا کمک کند

 سال 2015 ، هنگامی که اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد به طور رسمی پذیرفته شد ، ساعت شروع به پریدن به هدف بلندپروازانه کرد: پایان دادن به گرسنگی جهانی تا سال 2030. در آن زمان ، این هدف دست یافتنی به نظر می رسید. در طی 15 سال گذشته ، تعداد افراد کم تغذیه شده روی کره زمین به نصف کاهش یافته است ، یک دستاورد حیرت انگیز که بیشتر مربوط به سرمایه گذاری بین المللی در زیرساخت های کشاورزی و اقتصادی است.

و سپس جهان دوباره گرسنه شد. در سال 2016 ، تعداد افراد فاقد غذای کافی به 815 میلیون نفر افزایش یافته است که از 777 میلیون نفر در سال گذشته است. چی شد؟

بخشی از جواب به اندازه خود تمدن قدیمی است: خشکسالی ، سیل ، درگیری و جابجایی باعث برداشت محصول و تضعیف محصول شده است. اما یک عامل نامشهودتر از اهمیت کمتری نیز برخوردار نیست: بسیاری از شبکه هایی که کشاورزان برای مقابله با این بلایای طبیعی به آنها وابسته بوده اند از بین رفته اند یا تخریب شده اند.

پایان دادن به گرسنگی جهانی فقط مربوط به پرورش ذرت مقاوم در برابر خشکسالی نیست. این همچنین در مورد برنامه ریزی برای هر زمان که این ذرت از بین می رود ، است. به عبارت دیگر ، در مورد تصور مجدد شبکه های اجتماعی به همان اندازه است که درباره تصمیم گیری در مورد آنچه در زمین است تصمیم می گیرد.

برای فقیرترین کشاورزان خردسال و دهقانان ، پیش بینی نشده تنها ثابت است. برای کاهش ریسک ، مردم مناطق روستایی همواره به اطلاعات خود در شبکه های شخصی خود اعتماد کرده اند تا به آنها در زمینه بحران آب و هوا ، بهبود بهره وری و محدود کردن تلفات محصول کمک کند. در عوض ، این روابط باعث تبادل اطلاعات و کالاها ، رژیم های غذایی متنوع ، تقویت تکنیک های کشاورزی و محافظت در برابر گرسنگی شده است.

امروز ، اما ، شبکه های شخصی کشاورزان در حال ضعف است. مزارع بیشتر با بارندگی شدید در هوا روبرو می شوند و درگیری های خشونت آمیز در مناطق فقیرنشین افزایش می یابد. این متغیرها و همه متغیرها در همه جا کشاورزان را از بین می برد. در حالی که مردم همیشه در جستجوی ایمنی یا فرصت از خانه های خود خارج شده اند ، در حال حاضر تعداد رکوردی از افراد در حال حرکت هستند.

همه این تغییرات تأثیر منفی بر ساختارهای اجتماعی سنتی دارد که جوامع برای بقا به آن وابسته هستند و به نقش این ساختارها در تأمین امنیت غذایی توجه کافی نمی شود. اگر قرار باشد گرسنگی جهانی از بین برود ، زیربنای انعطاف پذیری روستاها باید پشتیبانی ، گسترش و متنوع شود.

یکی از بهترین راه های انجام این کار سرمایه گذاری در فناوری های جدید است که کشاورزان را قادر می سازد با اطلاعات و موسساتی ارتباط برقرار کنند که می توانند عدم اطمینان و کاهش ریسک را کاهش دهند . مطابق یک مقاله کاری سال 2017 توسط برنامه تحقیقاتی CGIAR در مورد تغییر اقلیم ، کشاورزی و امنیت غذایی ، برخی از نویدبخش ترین نوآوری ها در کشاورزی روستایی دارای فناوری و خدمات محور هستند. با دسترسی به داده ها ، بازارها و خدمات مالی ، کشاورزان می توانند محصولات خود را به طور مؤثر کاشت ، بارور ، برداشت و فروش بفروشند.

در حال حاضر ، این نوع نوآوری ها در اکثر استراتژی های رفع گرسنگی برجسته به چشم نمی خورد. اما این روند به آرامی در حال تغییر است ، به ویژه هنگامی که تعداد بیشتری از افراد در اقتصادهای نوظهور به شبکه های تلفن همراه متصل می شوند و برنامه هایی که برای جمع آوری و به اشتراک گذاری اطلاعات کشاورزی طراحی شده اند به طور فزاینده ای در دسترس قرار می گیرند.

به عنوان مثال ، در مصر ، سودان و اتیوپی ، خدمات پسوند محلی از طریق پیام کوتاه داده های آب و هوای واقعی را به کشاورزان سبزیجات ارائه می دهند. در غرب آفریقا ، شرکت های خصوصی مانند Ignitia در حال افزایش دقت و صحت هشدارهای مربوط به وضعیت اس ام اس برای کشاورزان از راه دور هستند.

در مغولستان ، دامداران روستایی اطلاعاتی در مورد شیوع بیماری دریافت می کنند تا به آنها در حفظ سلامتی دام خود کمک کنند. و کشاورزان در سرتاسر جهان جنوبی برای پشتیبانی فنی به خدمات مبتنی بر پیامک متوسل می شوند که به آنها امکان می دهد محصولات جدید و تکنیک های رشد را آسانتر انجام دهند و منافع آن هم برای منابع طبیعی و هم برای درآمد خانواده و تغذیه آنها باشد.

اتصال همچنین عملکرد این بازارها را با اجازه دادن به کشاورزان و دامداران به اطلاعات دقیق قیمت ، هماهنگی حمل و نقل و سایر تدارکات ، بهبود می بخشد و تبادل آسان تر غذاهای قابل فساد اما مغذی مانند محصولات حیوانی و سبزیجات را تسهیل می کند. اطلاعات مربوط به پول و قیمت موبایل همچنین می تواند شبانان را تنظیم کند که اندازه گله ها را با تغییر شرایط محیطی تنظیم کند ، در حالی که کشاورزان را قادر می سازد دانه و کود را برای برداشت های آینده تضمین کنند .

علاوه بر این ، با فعال کردن انتقال سریع و ایمن وجوه ، خدمات بانکی تلفن همراه به تولیدکنندگان این امکان را می دهد تا به بازارها دسترسی بیشتری داشته باشند ، هزینه های معاملات خود را کاهش دهند و به بخش های بازار با ارزش بالاتر بروند. سیستم های پرداخت تلفن همراه همچنین تسهیل حواله را از مناطق شهری به مناطق روستایی ، که یکی از مؤلفه های بطور روزافزون مهم معیشت روستایی است ، می کند.

البته صرف وجود این فناوری گرسنگی را پایان نخواهد داد. چالش این است که دسترسی به همه این ابزارها را گسترده تر کرده و اطمینان حاصل کنید که آنها نیاز کشاورزانی که از آنها استفاده می کنند را برآورده سازد. این امر مستلزم آن است كه فن آوری های تلفن همراه تفاوت هایی در سطح جنسیت ، تحصیلات و منابع در بین كشاورزان را در نظر بگیرند و به تغییر شرایط پاسخ دهند. اثربخشی و موفقیت از این ابزار و برنامه ها باید تحت نظارت و ارزیابی ، با روش بی اثر در حال بهبود و یا جایگزین شده است.

من در جوامع روستایی در سراسر جهان تحقیقاتی انجام داده ام و یکی از ویژگی هایی که همه آنها مشترک دارند دشواری است که کشاورزان و پاستورالیست ها برای دسترسی به اطلاعات قابل اعتماد در مورد بازارها ، آب و هوا و تأمین مالی با آن روبرو هستند. با توجه به همسایگان در حال حرکت و نگرانی فزاینده در مورد تغییرات آب و هوا ، شبکه های اطلاعاتی سنتی دیگر کافی نیستند. کشاورزان در همه جا ، اما به ویژه در اقتصادهای در حال توسعه ، به حمایت جوامع دیجیتال احتیاج دارند.

برای صدها میلیون نفر ، اطلاعات تفاوت بین امنیت غذایی و گرسنگی است. اما ، در میان تهدیدهای سه گانه تغییر اوضاع ، درگیری های خشونت آمیز و مهاجرت گسترده ، نحوه جمع آوری و به اشتراک گذاری این اطلاعات در حال تغییر است. شبکه های شخصی کشاورزان اکنون جهانی و آنلاین هستند. برای تغذیه دنیایی که به سرعت در حال تغییر است ، باید از فناوری جدید استفاده کنیم تا قدیمی ترین شکل کاهش ریسک را دوباره تصور کنیم: جامعه.


برای معرفی کسب و کار خود به صورت تولید محتوا متنی و تصویری و ویدویی کلیک کنید