IT NAT

استفاده از فناوری برای طبیعت و محیط زیست سالم

IT NAT
سلامتیکشاورزی

چگونه میکروب های خاک از اکوسیستم های مزرعه در کشاورزی مدرن پشتیبانی می کنند

زمان خواندن: 5 دقیقه

تکامل و انتخاب طبیعی ابزار تغییر هستند. طبیعت بی امان و صبور است ، به آرامی تغییرات جزئی در یک گونه را تشویق می کند که احتمال بقای آن را بهبود می بخشد. هر موجود زنده امروز روی زمین حاصل میلیاردها سال طراحی و ارتقاء روند است.  

در طول تاریخ تکاملی ، یک چیز ثابت مانده است: وجود میکروب ها. 

دانشمندان پنج نوع میکروب را شناسایی کرده اند: باکتری ها ، جلبک ها ، قارچ ها ، تک یاخته ها و ویروس ها. این شگفتی های میکروسکوپی 3.5 میلیارد سال است که وجود داشته است. اولین ساکنان زمین سیانوباکتریایی بودند که به آرامی جو مسموم را به هوای غنی از اکسیژن که تنفس می کردیم تبدیل کردند. امروزه ، میکروب ها به عنوان بازیافت کننده اکوسیستم شناخته می شوند و از ثبات سیستم های طبیعی از طریق تریلیون تغییرات میکروسکوپی در ماده اطمینان حاصل می کنند.

در هر کجا مجموعه ای از فرآیندهای چرخه ای به تبدیل زباله به شکل قابل استفاده بستگی دارد ، میکروب ها پیدا می شوند و حرکت چیزها را حفظ می کنند. آنها در انتهای عمیق ترین اقیانوس ها واقع شده اند ، در ابرهایی بلند ، درون آتشفشان های زنده ، که در خاک مزارع حتی در داخل و داخل ما دفن شده اند. 

از آنجا که میکروب ها از منابع به طور مؤثر استفاده می کنند و به ساخت خاک های سالم کمک می کنند ، افرادی که در کشاورزی کار می کنند ، پتانسیل بسیار خوبی برای استفاده خود در مزارع می بینند. به عنوان مثال ، نزدیک به 25 سال پیش ، پرورش دهندگان فهمیدند چگونه Bt ، یک باکتری با خصوصیات حشره کش طبیعی را به ذرت ، سویا ، پنبه ، حتی بادمجان معرفی می کنند. امروز ، آنها حتی بیشتر فشار می آورند ، و به دنبال راه های جدیدی برای همکاری با میلیارد ها یاریگر مزرعه میکروسکوپی هستند.  

بازی در خاک

در زیر پاهای ما یک کندوی فعالیت میکروبی وجود دارد که وجود آن یک شاخص مهم خاکهای سالم است. در حقیقت ، خاک سطحی نتیجه نهایی میکروب ها است که انواع کارهای بازیافت را در زیر زمین انجام می دهند. پس از فوت گیاهان و حیوانات ، بدن آنها با کمک باکتری ها و قارچ ها تجزیه می شوند. خروجی های این فرایند تبدیل به خاک ، مواد معدنی و مواد مغذی می شود که همه این موارد در دسترس حیوانات و گیاهان دیگر است. این دایره زندگی است ، در داخل و درون خاک ما بازی می کند.  

یکی دیگر از پدیده های جالب توجه میکروبی هنگامی رخ می دهد که باکتری ها و قارچ ها با ریشه های گیاه برای تبادل مواد مغذی و رطوبت ، روابط همزیستی برقرار می کنند و باعث بهبود مقاومت در برابر آفات و بیماری ها می شوند.

تنظیم مواد مغذی رایگان

نیتروژن برای همه گیاهان و حیوانات ضروری است و ما را احاطه کرده و 80 درصد جو ما را تشکیل می دهد. مشکل این است که گیاهان و حیوانات نمی توانند ازت اتمسفر استفاده کنند. اما میکروب ها می توانند.

یک دسته کامل از گیاهان ، معروف به حبوبات ، با هم باکتریهای خاک به نام ریزوبیا رابطه همزیستی دارند. ریزوبیا در گره های ریشه این گیاهان قرار دارد ، که شامل محصولات شناخته شده ای مانند سویا ، یونجه ، نخود فرنگی و عدس است. با هم ، آنها می توانند نیتروژن را به شکل قابل استفاده “برطرف كنند”.

در جای دیگر خاک ، میکروب های دیگر چرخه نیتروژن را با تبدیل نیتروژن و نیتروژن جوی آزاد شده از تجزیه ماده به اشکال قابل استفاده برای گونه های دیگر ادامه می دهند. 

فسفر ، یکی دیگر از مواد مغذی مهم گیاه اغلب با مواد دیگر موجود در خاک متصل است و خود را غیرقابل استفاده می کند. دسته ای از باکتری ها و قارچ های خاک ، به نام میکروارگانیسم های حل کننده فسفات ، می توانند آن را باز کنند و آن را در دسترس گیاهان قرار دهند. میکروبها هرگز بازیافت مواد مغذی و ماده را متوقف نمی کنند.  

شیوه های مختلف کشاورزی ، از جمله خاکورزی حفاظت و کاشت محصولات زراعی ، می تواند جمعیت میکروبی سالم را در خاک تشویق کند. در هر حالت ، باقیمانده محصولات زراعی در بالای خاک باقی مانده و جمعیت های میکروارگانیسم هایی قوی را به خود جلب می کند. آنها به نوبه خود ، آن مانده را به مواد مغذی و مواد معدنی تبدیل می کنند. علاوه بر فواید مغذی ، میکروب های خاک به طور طبیعی کربن را جذب و ذخیره می کنند و از انتشار آن در جو جلوگیری می کنند. 

الهام نوآوری

میکروبها بیش از سه میلیارد سال در اکوسیستمهای ما کار کرده اند ، کارهایی که کشاورزان و محققان امیدوارند آنها را مهار کنند. کشاورزی همیشه علاقه مند به استفاده مجدد از زباله ها ، حفظ هوا و خاک ما و تقویت روابط گیاهی است. همه چیزهایی که میکروارگانیسم ها به خوبی انجام می دهند. این امر باعث افزایش تحقیق و توسعه پیرامون میکروارگانیسم ها و نقش آنها در کشاورزی شده است. 

میکروبیوم ها را وارد کنید ، دسته ای از محصولات با میکروب زنده. آنها را می توان قبل از کاشت بطور مستقیم روی بذرها بمالید یا پس از شروع رشد ، روی گیاه اسپری کنید. یک دسته که به عنوان کودهای بیولوژیکی شناخته می شود ، مواد مغذی حیاتی مانند نیتروژن و فسفر را به راحتی در دسترس گیاهان قرار می دهد. Biostimulants ، یک نوع دیگر ، می تواند تحمل گیاه را در برابر فشارهای غیر طبیعی مانند خشکسالی یا گرما تقویت کند. این محصولات میکروب ها را بسته بندی و تحویل می دهند که می توانند با عملکردی که در طبیعت انجام می دهند ، بهترین عملکرد را داشته باشند. اینها فقط دو روش هستند که ما چگونه می توانیم از دوستان میکروسکوپی خود سرمایه گذاری کنیم. تصور کنید که چه چیز دیگری پیدا خواهند کرد. 

سه میلیارد سال دیگر

امروزه کشاورزی مدرن بر نوآوری و کارآیی متمرکز است. میکروب ها و محصولاتی که آنها می توانند مانند پوشش بذر میکروبی مورد استفاده قرار دهند در صدر این تلاش ها قرار دارند. یک مأموریت مهم ، بخش اعظم این کار را برآورده می کند: برآورده کردن تقاضای جهانی غذا در حالی که کمتر از منابع محیطی استفاده می کنید. در حالی که به کاوش در دنیای نامرئی در اطراف خود می پردازیم ، امکاناتی برای میکروب ها بی پایان به نظر می رسد. نکته مهم این است که اکثر قریب به اتفاق میکروارگانیسم ها مانند باکتری ها ، جلبک ها و قارچ ها متحدان طبیعی این مزرعه هستند. ما نمی دانیم که کشاورزی به چه شکلی به آینده نگاه خواهد کرد ، اما این شرط ایمن است که میکروب ها نقش مهمی را ایفا می کنند.


برای معرفی کسب و کار خود به صورت تولید محتوا متنی و تصویری و ویدویی کلیک کنید