IT NAT

استفاده از فناوری برای طبیعت و محیط زیست سالم

IT NAT
سلامتیکشاورزی

کشاورزان برای رشد بهتر محصولات زراعی به هوش مصنوعی روی می آورند

هوش مصنوعی: گوجه فرنگی فروشگاه مواد غذایی شما ممکن است یک دوست جدید داشته باشد:

NatureSweet که در شش مزارع در ایالات متحده و مکزیک گوجه فرنگی رشد می کند ، از هوش مصنوعی برای کنترل بهتر آفات و بیماری ها در گلخانه ها استفاده می کند.

این فناوری که توسط شرکت کشاورزی دیجیتال اسرائیل Prospera توسعه یافته است ، در حال حاضر برداشت های خود را بهبود بخشیده و هزینه های نیروی کار را کاهش داده است. NatureSweet تقریباً یک سال پیش آزمایش در این فناوری را در یکی از مزارع خود در آریزونا آغاز کرد. این برنامه قصد دارد به زودی این فناوری را به کلیه مکانهای خود منتقل کند.

آدریان آلمیدا ، مدیر ارشد نوآوری در NatureSweet ، معتقد است که هوش مصنوعی سرانجام 20 درصد عملکرد گوجه فرنگی گلخانه های خود را بهبود می بخشد.

مرتبط: نحوه استفاده کشاورزان از کشاورزی دیجیتال برای رشد بیشتر محصولات زراعی

المیدا گفت: “این برای محیط زیست و مشتری بهتر خواهد بود.”

مزارع به طور فزاینده ای برای رشد محصولات از فناوری استفاده می کنند ، از سیستم های ردیابی وظیفه ای که مانع از آبگیری و بذر گرفته تا هواپیماهای بدون سرنشین می شود که تصاویر هوایی را ضبط می کنند.

تاکنون برداشت های هفتگی NatureSweet از 2 تا 4 درصد رشد داشته است. این ممکن است کم به نظر برسد ، اما نتایج در هنگام رشد میلیون ها پوند گوجه فرنگی در سال تفاوت بزرگی ایجاد می کند.

برای استفاده از این روش ، NatureSweet 10 دوربین را در سقف های گلخانه نصب کرد. دوربین ها به طور مداوم از محصولات زیر عکس می گیرند. برای شناسایی مشکلات مانند آلودگی حشرات یا گیاهان در حال مرگ ، نرم افزار Prospera آموزش داده شده است.

پیش از این ، برخی از 8000 کارمند NatureSweet مأمور بودند که از طریق گلخانه ها پیاده شوند تا گیاهان مبارز را شناسایی کنند. اما این روند کند و گران بود. NatureSweet این کار را فقط یک بار در هفته انجام داد.

دوربین های Prospera کارخانه ها را 24/7 رصد می کنند و بازخورد فوری دارند.

بنیانگذار Prospera دانیل کوپل قبلاً در مورد چگونگی پیش بینی بازده محصول از عکس های ماهواره ای – بینش هایی که می تواند برای تجارت کالاها در وال استریت استفاده شود ، تحقیق کرده است. در عوض ، او تجارت خود را بنا كرد و تصور كرد كه این تأثیر جهانی بیشتر خواهد شد.

NatureSweet همچنین با استفاده از دوربین ها آزمایش کرده است تا زمان آماده شدن گیاهان را برای برداشت محصول پیش بینی کند.

اگرچه آلمیدا گفت که جنبه فناوری هنوز هم یک کار در دست اقدام است ، اما بازده بهبود یافته آشکار است. وی تخمین زده است که مبلغ سرشماری NatureSweet بدون آن 4 درصد رشد کند.

این شرکت اعلام کرد این هفته 15 میلیون دلار سرمایه گذارانی از قبیل Qualcomm Ventures و Cisco Investments برای توسعه بودجه جمع آوری کرده است. Prospera در نظر دارد محصولات بیشتری را از جمله فلفل و سیب زمینی و همچنین نظارت بر گیاهان در خارج از گلخانه ها ردیابی کند.


برای معرفی کسب و کار خود به صورت تولید محتوا متنی و تصویری و ویدویی کلیک کنید