IT NAT

استفاده از فناوری برای طبیعت و محیط زیست سالم

IT NAT
سلامتیکشاورزی

کشاورزی با ریاضیات و علوم کامپیوتر


ابزارهای دیجیتال به ما کمک می کند تا تصمیمات بهتری بگیریم و کشاورزان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. به همین روش ردیاب های بدنسازی ما را تشویق می کنند تا بیشتر ورزش کنیم ، تماشای آنچه می خوریم و خواب کافی داشته باشیم ، ابزارهای دیجیتالی جدید به کشاورزان کمک می کنند تا از آب و منابع دیگر دقیق تر استفاده کنند.

برای مصرف کنندگان:  برنامه های تناسب اندام حرکت را دنبال می کنند تا اطلاعاتی در مورد سلامتی ما به ما ارائه دهند.


برای کشاورزان:  برنامه های کشاورزی داده های مربوط به آب و هوا ، کاشت و خاک را ردیابی می کنند تا اطلاعات کشاورزان را برای کمک به رشد محصولات خود فراهم کنند.

دانش کلید پایداری است

کشاورزان همواره انگیزه داشته اند تا از زمین خود به بهترین نحو استفاده کنند. اما یک مزرعه عملیاتی فوق العاده پیچیده است. تصور کنید که تلاش می کنید تا شغلی را اداره کنید که نیاز به دانش صمیمی صدها- شاید هزاران هزار هکتار از زمین داشته باشد. حال تصور کنید که تجارت در هر لحظه ممکن است تحت تأثیر باران ، تگرگ ، باد ، خشکسالی یا حشرات قرار بگیرد.

نتیجه نهایی این است: هرچه کشاورزان راحت تر بتوانند آنچه را که اتفاق می افتد (یا در حال وقوع است) در هر زمینه ای باشد ، بهتر بتوانند انتخاب های پایدار داشته باشند.

آنها می توانند بذرهای بیشتری را در جاهایی که احتمالاً شکوفا هستند بکارند. آنها می توانند از مقادیر دقیق تری از آب و منابع دیگر برای رشد مواد غذایی استفاده کنند ، زمینه های خود را از راه دور بدست آورند و مسائل را قبل از اینکه مشکلاتی ایجاد کنند که ممکن است میزان تولید محصول را کاهش دهد ، برطرف کنند.

محاسبه هوا

الگوریتم های قدرتمند قرن ها از داده های هوا را به پیش بینی های پیچیده تر تبدیل می کنند. با استفاده از این مدل ها و شبیه سازی های پیچیده می توان باران ، رطوبت ، باد و دما را با دقت بیشتری اندازه گیری کرد. این پیشرفت مهیج به تصمیم گیریهای مهم در زمینه کشاورزی کمک خواهد کرد ، مانند آب دادن به یک مزرعه یا منتظر تأمین باران از Mother Nature. کشاورزان همیشه سعی کرده اند پیش بینی فردا را تعیین کنند ، فقط اکنون این طرح پیش بینی شده توسط هزاران نقطه از داده ها است.

GPS در مزرعه

هر محصول نیاز به یک سطح متفاوت از توجه و مراقبت دارد: هیچکدام دقیقاً یکسان نیستند. به همین دلیل است که مشخص کردن دقیقاً کدام محصولات زراعی از خشکسالی ، فشار حشرات یا کمبود نیتروژن برای کشاورزان بسیار مهم است. GPS به جای استفاده از یک رویکرد یک اندازه متناسب ، GPS مختصات دقیق یک گیاه مورد نیاز را برای تولید کنندگان فراهم می کند.

تراکتور متصل

تراکتورهای مورد استفاده در کشاورزی مدرن اکنون می توانند به راحتی اطلاعات ارزشمند را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. وقتی چندین ماشین در حال کار یک میدان هستند ، آنها با گفتن سایر تراکتورها دقیقاً همان جایی را که قبلاً آب یا کود استفاده کرده اند ، ارتباط برقرار می کنند. این فناوری قدرتمند از همپوشانی غیرضروری جلوگیری می کند ، از منابع طبیعی محافظت می کند و می تواند باعث کاهش انتشار تراکتور شود.


برای معرفی کسب و کار خود به صورت تولید محتوا متنی و تصویری و ویدویی کلیک کنید