IT NAT

استفاده از فناوری برای طبیعت و محیط زیست سالم

IT NAT
ادارهامنیتخشکیسلامتی

کنترل آب و هوا: حرکت به سمت پایداری و سیستم تهویه مطبوع

آب و هوا میانگین آب و هوای تجربه شده در یک مکان یا یک منطقه برای مدت زمان طولانی است ، به عنوان مثال ، میانگین بارندگی بیش از 30 سال در Reading یا در انگلیس است. اندازه گیری های معمول آب و هوایی شامل دما ، بارندگی ، برف و باد به طور متوسط ​​در فصول ، سال ها ، دهه ها ، قرن ها یا بیشتر است.

آب و هوای ما توسط خورشید تأمین می شود و جو آن ، كه از گازهای مختلفی ساخته شده است ، اصلاح می شود. برخی از گازهای موجود در اتمسفر اجازه عبور نور خورشید را می دهند و مانع از بیرون رفتن گرما به فضا می شوند ، مانند شیشه در گلخانه. این اثر گلخانه ای طبیعی نامیده می شود (شکل 1). گازهایی مانند بخار آب ، دی اکسید کربن و متان مسئول این اثر هستند و گازهای گلخانه ای نامیده می شوند. آب و هوای زمین نتیجه فرآیندهای پیچیده و فعل و انفعالات بین جو (از جمله اثر گلخانه ای) ، اقیانوس ها ، زمین ، یخ ، گیاهان و حیوانات (از جمله انسان) است.

تغییر

تغییر آب و هوا تغییر قابل شناسایی در آب و هوا است که برای مدت زمان طولانی ، به طور معمول دهه ها یا بیشتر ، ادامه دارد.

آب و هوا می تواند در پاسخ به فرایندهای طبیعی مانند تغییرات تابش خورشید ، مدار زمین به دور خورشید یا ترکیب جو در اثر فوران آتشفشان ، به طور طبیعی متفاوت باشد.

آب و هوا همچنین می تواند به دلیل فعل و انفعالات جو و اقیانوس به طور طبیعی متفاوت باشد. چرخه های گرمایش و خنک سازی ال نینو / لا نینا در اقیانوس آرام استوایی یکی از بهترین نمونه های شناخته شده از تغییرات طبیعی آب و هوا است.

با این حال ، ما می دانیم که فعالیت های انسانی نیز بر آب و هوای جهانی تأثیر می گذارد.

در اوایل دهه 1900 ، به دلیل افزایش مداوم مقدار گازهای گلخانه ای در جو ، آب و هوای ما شروع به تغییر کرد. این تغییر به ویژه در چند دهه اخیر بسیار سریع بوده است. به عنوان مثال ، میزان دی اکسید کربن در جو در دوره صنعتی حدود 35٪ افزایش یافته است و این افزایش به دلیل فعالیتهای انسانی ، در درجه اول احتراق سوختهای فسیلی و تغییر در کاربری زمین با حذف جنگلها و کشاورزی.

انسان ها ترکیب شیمیایی جو جهانی را با پیامدهای قابل توجهی بر آب و هوا تغییر داده اند ، که به عنوان تغییرات اقلیمی ساخته دست بشر شناخته می شود. گرم شدن کره زمین به دلیل افزایش اثر گلخانه ای به عنوان گرم شدن کره زمین شناخته می شود.

تغییرات آب و هوایی بر محیط زیست ، منابع طبیعی ، اقتصاد و سایر جنبه های زندگی در همه ملل جهان تأثیر می گذارد. در سال 1988 ، یک هیئت بین المللی از دانشمندان اقلیم ، هیئت بین دولتی تغییر اقلیم (IPCC) ، توسط برنامه محیط زیست سازمان ملل (UNEP) و سازمان جهانی هواشناسی (WMO) تأسیس شد.

IPCC گزارش های منظمی در مورد وضعیت تحقیقات مربوط به تغییرات اقلیمی تهیه می کند. اعضای هیئت مدیره تمام تحقیقات منتشر شده درباره تغییرات آب و هوایی را مطالعه می کنند و بر اساس تمام شواهد موجود ، ارزیابی می کنند که چگونه آب و هوا تغییر می کند و در آینده تغییر خواهد کرد. در گزارش ارزیابی ششم خود ، IPCC اظهار داشت كه برآورد می شود فعالیتهای انسانی باعث ایجاد 1 درجه سانتیگراد گرم شدن زمین بالاتر از سطح قبل از صنعتی شده است.

ویرانی

هزاران مطالعه که توسط محققان در سراسر جهان انجام شده است ، افزایش دما در سطح زمین و همچنین جو و اقیانوس ها را ثبت کرده است. بسیاری از جنبه های دیگر آب و هوای جهانی نیز در حال تغییر است. افراط در دمای بالا و حوادث شدید بارندگی در حال افزایش است ، یخچال های طبیعی و پوشش برف در حال کوچک شدن هستند ، و یخ دریا در حال عقب نشینی است. دریاها در حال گرم شدن ، افزایش و اسیدی شدن هستند و طغیان در سواحل امریکا بیشتر می شود. فصول رشد طولانی تر هستند و آتش سوزی های بزرگ بیشتر اتفاق می افتد. بسیاری از گونه ها در حال انتقال به مکان های جدید هستند و تغییراتی در زمان فصلی رویدادهای مهم بیولوژیکی در واکنش به تغییرات آب و هوایی اتفاق می افتد.

این روندها همه با جهانی در حال گرم شدن مطابقت دارند و انتظار می رود که ادامه پیدا کنند.

بسیاری از شواهد نشان می دهد که فعالیتهای انسانی ، به ویژه انتشار گازهای گلخانه ای به دام انداختن گرما از احتراق سوخت های فسیلی ، جنگل زدایی و تغییر کاربری اراضی ، در درجه اول مسئول تغییرات آب و هوایی مشاهده شده در دوره صنعتی ، به ویژه در شش دهه گذشته است. غلظت اتمسفر دی اکسیدکربن ، بزرگترین عامل گرم شدن ناشی از انسان ، در طول دوره صنعتی حدود 40٪ افزایش یافته است. این تغییر اثر گلخانه ای طبیعی را تشدید کرده و باعث افزایش دمای سطح کره زمین و سایر تغییرات گسترده در آب و هوای زمین شده است که در تاریخ تمدن مدرن بی سابقه است.

انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از فعالیت های انسانی تا دهه ها و حتی قرن ها بر آب و هوای زمین تأثیر می گذارد. انسانها در حال افزودن دی اکسیدکربن به اتمسفر با سرعتی بسیار بیشتر از آنچه که در اثر فرآیندهای طبیعی از بین می رود ، یک مخزن طولانی مدت گاز در اتمسفر و اقیانوس ها ایجاد می کنند که آب و هوا را به وضعیت گرمتر و گرمتر می رساند.

فراتر از چند دهه آینده ، میزان تغییرات آب و هوایی عمدتا به میزان گازهای گلخانه ای ساطع شده در جو بستگی دارد. چه مقدار از آن گازهای گلخانه ای توسط اقیانوس ، زیست کره و دیگر غرقاب ها جذب می شوند. و میزان حساسیت آب و هوای زمین نسبت به این انتشارات چیست.

پایداری

تأثیرات بر جامعه

تغییرات اقلیمی از راه های گسترده ای بر مردم آمریکا تأثیر می گذارد. تأثیرات مربوط به تغییر اقلیم در مناطق مختلف و بسیاری از بخشهای مهم جامعه مانند بهداشت انسان ، کشاورزی و امنیت غذایی ، تأمین آب ، حمل و نقل ، انرژی ، اکوسیستمها و سایر موارد مشهود است و انتظار می رود در طول این قرن به طور فزاینده ای مختل شود. فراتر.

تغییرات آب و هوایی از طریق حوادث شدید آب و هوایی و آتش سوزی ها ، کاهش کیفیت هوا و بیماری های منتقل شده توسط حشرات ، غذا و آب بر سلامتی و سلامت انسان تأثیر می گذارد. اختلالات آب و هوایی در کشاورزی در حال افزایش است و پیش بینی می شود در این قرن شدیدتر شود ، روندی که امنیت تامین مواد غذایی آمریکا را کاهش دهد. منابع آب سطحی و زیرزمینی در برخی مناطق از قبل تحت فشار قرار گرفته اند و کیفیت آب در بسیاری از مناطق کاهش می یابد ، بخشی از آن به دلیل افزایش رسوبات و غلظت آلاینده ها پس از بارش شدید باران است.

در برخی مناطق ، دوره های طولانی مدت دمای بالا همراه با خشکسالی به شرایطی منجر می شود که منجر به آتش سوزی های بزرگتر و فصول طولانی آتش سوزی می شود. برای جوامع ساحلی ، افزایش سطح دریا ، همراه با طوفان های ساحلی ، خطر فرسایش ، آسیب طوفان و طغیان را افزایش داده است. گرمای شدید ، بالا آمدن سطح دریا و بارندگی شدید بر زیرساخت ها مانند جاده ها ، خطوط ریلی ، فرودگاه ها ، تأسیسات بندری ، زیرساخت های انرژی و پایگاه های نظامی تأثیر می گذارد.

ظرفیت اکوسیستم ها مانند جنگل ها ، سواحل سد و تالاب ها برای جلوگیری از اثرات حوادث شدید مانند آتش سوزی ، سیل و طوفان های شدید غرق شده است. افزایش دما و تغییر شیمی آب اقیانوس ها با سایر تنش ها مانند صید بی رویه و آلودگی همراه است تا تولید مواد غذایی در دریا را تغییر دهد و به جوامع ماهیگیری آسیب برساند.

برخی از تغییرات آب و هوایی در حال حاضر برای بخشها یا مناطق خاص تأثیرات مفیدی دارند. به عنوان مثال ، مزایای فعلی گرمایش شامل فصول طولانی تر برای کشاورزی و فصول طولانی تر بدون یخ برای حمل و نقل در دریاچه های بزرگ است. در عین حال ، فصول رشد طولانی تر ، همراه با درجه حرارت بالاتر و سطح دی اکسید کربن ، می توانند باعث افزایش تولید گرده ، تشدید و طولانی شدن فصل آلرژی شوند. دوره های طولانی تر بدون یخ در دریاچه های بزرگ می تواند منجر به بارش برف بیشتر از اثر دریاچه شود.

امروزه ، این جنبه ها و سایر جنبه های تغییر اقلیم تأثیرات پیچیده و مهمی بر اقتصاد و کیفیت زندگی آمریکا دارند.

مدلهای اقلیمی

مدلهای اقلیمی از روشهای کمی برای شبیه سازی فعل و انفعالات جو ، اقیانوسها ، سطح زمین و یخ استفاده می کنند. آنها برای اهداف مختلفی استفاده می شوند. از مطالعه پویایی هوا و سیستم آب و هوا ، تا پیش بینی های آب و هوای آینده. تمام مدل های آب و هوایی انرژی ورودی را به عنوان تابش الکترومغناطیسی موج کوتاه (از جمله مرئی) به زمین با انرژی خروجی به عنوان تابش الکترومغناطیسی موج بلند (مادون قرمز) از زمین تعادل یا تقریباً تعادل می دهند. هرگونه عدم تعادل منجر به تغییر در میانگین دمای زمین می شود.

بیشترین بحث در مورد کاربردهای این مدلها در سالهای اخیر استفاده از آنها برای استنباط پیامدهای افزایش گازهای گلخانه ای در جو ، در درجه اول دی اکسید کربن است (به گاز گلخانه مراجعه کنید). این مدل ها روند افزایشی را در میانگین دمای سطح جهانی پیش بینی می کنند ، با بیشترین افزایش دما در عرض های جغرافیایی بالاتر نیمکره شمالی پیش بینی می شود.

مدل ها می توانند از نسبتاً ساده تا کاملاً پیچیده باشند:

 • مدل انتقال حرارت تابشی ساده که با زمین به عنوان یک نقطه واحد رفتار می کند و به طور متوسط ​​انرژی خروجی دارد
 • این را می توان به صورت عمودی (مدل های تابشی-همرفتی) ، یا به صورت افقی گسترش داد
 • سرانجام ، مدلهای آب و هوایی جهانی یخ-اقیانوس-دریا (همراه) معادلات کامل انتقال جرم و انرژی و تبادل تابشی را تفکیک و حل می کند.

پیش بینی آب و هوا توسط برخی دانشمندان برای پیش بینی تغییرات آب و هوایی استفاده می شود. در سال 1997 ، بخش پیش بینی موسسه تحقیقات بین المللی آب و هوا و جامعه در دانشگاه کلمبیا شروع به تولید پیش بینی های فصلی آب و هوا به صورت زمان واقعی کرد. برای تولید این پیش بینی ها مجموعه گسترده ای از ابزارهای پیش بینی ، از جمله یک رویکرد گروه چند مدل که نیاز به اعتبار کامل سطح دقت هر مدل در شبیه سازی تنوع آب و هوایی بین سال دارد ، توسعه داده شد.

کنترل آب و هوا برای ساخت و ساز ساختمان ها

پیمانکار حرفه ای ساخت و ساز امروز در برخورد با مسائل مربوط به رطوبت در طول مراحل ساخت ، فعال تر می شود. برای ارائه تجهیزات و اطلاعات مناسب به پیمانکار ، سطح جدیدی از دانش توسط متخصصین اجاره مورد نیاز است. شرکت های اجاره ای که از فن آوری های جدید استقبال کرده و تجهیزات و اطلاعات را ارائه می دهند ، یک منبع درآمد سودآور جدید برای کمک به رشد تجارت خود ایجاد می کنند. یک پیمانکار می تواند با استفاده از کنترل آب و هوا اعتبار شرکت خود را بهبود بخشد ، بازپرداخت را کاهش دهد و منبع جدیدی از درآمد را اضافه کند. وقتی یک پیمانکار کنترل واقعی آب و هوا و تمام مزایای آن را تعریف می کند ، تأیید اهمیت آن بسیار آسان است.

اگر شما یک پیمانکار هستید ، رطوبت می تواند بدترین دشمن شما باشد ، به ویژه هنگامی که در یک مهلت مقرر قرار دارید. با اجرای راهکارهای کنترل موقت آب و هوا و خدمات خشک کردن ساخت و ساز ، سایت های ساختمانی می توانند مشکلات ناشی از سطح رطوبت بالا را کاهش دهند و انعطاف پذیری بیشتری را با کیفیت بهتر انجام دهند.

ساختمانها می توانند در برابر تغییرات اقلیمی آسیب پذیر باشند. در آینده ممکن است خطر سقوط ، کاهش سلامتی و از دست دادن ارزش قابل توجهی در نتیجه طوفان های بیشتر ، برف یا خسارت نشست ، تجاوز به آب ، وخامت اوضاع داخلی و کاهش عمر ساختمان وجود داشته باشد. در کوتاه مدت طوفان های شدید بزرگترین چالش هستند. طوفان ها در مناطقی از ساختمانهای موجود که الزامات ایمنی کد ساختمان را ندارند از نظر ایمنی خطر ایجاد می کنند. در بلند مدت ، امواج گرمائی بیشتر و طولانی تر می توانند عواقب مرتبط با سلامتی داشته باشند. طوفان سیکلونیک قدرتمندی به نام فانی یکی از همین نمونه های اخیر است.

به سمت پایداری حرکت کنید

تعریف “ساخت و ساز پایدار” مفهومی زنده است و در سناریوهای مختلف بر اساس نیازهای مردم متفاوت است. به عنوان نقطه شروع ، تعریف فوق براساس رهیافتها و اولویتهای مختلف از کشوری به کشور دیگر تفسیر و گسترش یافته است. در تحقیقی به رهبری شورای بین المللی تحقیقات و نوآوری در ساختمان و ساخت و ساز (CIB) و با همکاری متخصصان کشورهای جهان انجام شد ، تعاریف مختلفی ارائه شد.

طبق برنامه محیط زیست سازمان ملل (UNEP) ، ” افزایش فعالیت های ساختمانی و شهرنشینی باعث افزایش ضایعات خواهد شد که در نهایت بیش از 70٪ از سطح زمین از هم اکنون تا سال 2032 منابع طبیعی و زیستگاه های حیات وحش را نابود خواهد کرد. ” علاوه بر این ، ساخت و سازها از نیمی از منابع طبیعی که انسان مصرف می کند. تولید و حمل و نقل مصالح ساختمانی 25 تا 50 درصد کل انرژی مصرفی را مصرف می کند (بستگی به کشور مورد نظر دارد). با اجرای ساخت و ساز پایدار ، مزایایی مانند هزینه کمتر ، حفاظت از محیط زیست ، ارتقا sustain پایداری و گسترش بازار ممکن است در طول سال به دست آید. فاز ساخت و ساز.

با اتخاذ ساخت و ساز پایدار ، پیمانکاران برنامه ساخت یا نقشه سایت پایدار را برای به حداقل رساندن تأثیرات زیست محیطی پروژه تنظیم می کنند. طبق مطالعه ای که در سریلانکا انجام شد ، ملاحظات پایداری ممکن است پیمانکار را در انتخاب محصولات و مواد پایدارتر با منبع محلی و به حداقل رساندن میزان زباله و آلودگی آب تحت تأثیر قرار دهد. مثال دیگر از یک مطالعه موردی در سنگاپور است ، تیم سازنده سیستم های بازیافت آب باران و تصفیه فاضلاب را اجرا می کند که به دستیابی به اثرات زیست محیطی کمتری کمک می کند.

با توجه به ساخت و ساز پایدار: کاهش اثرات ایجاد یک ساختمان ، پیمانکار با همکاری مالک ، پروژه را به روشی پایدار تحویل می دهد. از همه مهمتر ، پیمانکار می دانست که این از روز اول یک شاخص عملکرد اصلی برای مشتری است ، به او این امکان را می دهد که برای کار مناقصه نگذارد ، در صورتی که این مورد نظر او را جلب نکند. علاوه بر این ، “این همچنین پیام روشنی به صنعت می دهد ،” پایداری برای ما مهم است “و این ، به ویژه در دولت و بخش های عمومی می تواند به طور قابل توجهی تغییر در نحوه انجام پروژه ها و همچنین مهارت در صنعت برای پاسخگوی این تقاضای رو به رشد است.

با ترویج روشها و محصولات پایدار در کارهای روزمره ، نتیجه خوب مستقیماً تأثیر مثبت ساخت و ساز پایدار را به عموم نشان می دهد. در نتیجه ، امکان گسترش بازار مفاهیم یا محصولات پایدار وجود دارد. براساس گزارشی که توسط USGBC منتشر شده است ، “بازار جهانی ساختمان سبز در سال 2013 به 260 میلیارد دلار رشد یافت كه شامل 20 درصد از کل ساخت و سازهای املاک تجاری جدید ایالات متحده است.”

در حال حاضر ، ساخت و ساز پایدار در صنعت ساخت و ساز به جریان اصلی تبدیل شده است. با توجه به گزارش Business Case For Green Building Report ، انگیزه فزاینده برای اتخاذ روشی بهتر در ساخت ، سختگیری بیشتر استاندارد صنعتی و پیشرفت فن آوری باعث ایجاد هزینه در اجرای این مفهوم شده است ، هزینه ساخت و ساز پایدار امروزه حتی ممکن است 0.4 باشد. lower کمتر از حد معمول.

رشد سیستم HVAC

گرمایش ، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) فناوری راحتی محیط داخلی و وسایل نقلیه است. هدف آن تأمین آسایش حرارتی و کیفیت قابل قبول هوای داخلی است. طراحی سیستم HVAC یک زیرشاخه مهندسی مکانیک است که بر اساس اصول ترمودینامیک ، مکانیک سیالات و انتقال گرما بنا شده است. بعلت HVAC & R یا HVACR یا “تهویه” مانند HACR (مانند تعیین قطع کننده های مدار دارای درجه HACR) “یخچال” بعضاً به اختصار زمینه اضافه می شود.

تجهیزات تهویه مطبوع ( H غذا خوری ، تهویه V و افزودن A ir C ) به یک سیستم کنترل برای تنظیم عملکرد سیستم گرمایش و / یا تهویه هوا نیاز دارند. معمولاً از دستگاه سنجش برای مقایسه وضعیت واقعی (مثلاً دما) با حالت هدف استفاده می شود. سپس سیستم کنترل نتیجه می گیرد که چه اقدامی باید انجام شود (به عنوان مثال دمنده را راه اندازی کنید). کوتاه برای گرم کردن ، تهویه و تهویه هوا. این سیستم برای ارائه خدمات گرمایش و سرمایش به ساختمان ها استفاده می شود. سیستم های تهویه مطبوع به استاندارد صنعتی مورد نیاز برای ساخت ساختمان های جدید تبدیل شده اند. قبل از ایجاد این سیستم ، سه عنصر معمولاً بین سه یا چند دستگاه تقسیم می شدند.

ماژول کار سیستم HVAC

قسمتهای اصلی سیستم تهویه مطبوع ، گرمایش ، تهویه و واحد تهویه مطبوع است . … گرمایش اغلب توسط کوره یا دیگ بخار در ساختمانهای مسکونی انجام می شود. این سیستم همچنین شامل یک سیستم لوله برای سیال تولید کننده گرما ، یا یک کار مجاری برای سیستم های هوای اجباری است .

سیستم تهویه مطبوع بخش مهمی از ساختارها مانند خانه های تک خانواده ، ساختمانهای آپارتمانی ، هتلها و امکانات زندگی سالمندان ، ساختمانهای صنعتی و اداری متوسط ​​تا بزرگ مانند آسمان خراشها و بیمارستانها ، وسایل نقلیه مانند اتومبیل ، قطار ، هواپیما ، کشتی و زیردریایی و محیط های دریایی ، که در آن شرایط ایمن و سالم ساختمان با توجه به دما و رطوبت تنظیم می شود ، با استفاده از هوای تازه از خارج.

تهویه یا تهویه (V در تهویه مطبوع) فرآیند تبادل یا جایگزینی هوا در هر فضا برای تأمین کیفیت هوای داخلی بالا است که شامل کنترل دما ، دوباره پر کردن اکسیژن و از بین بردن رطوبت ، بو ، دود ، گرما ، گرد و غبار ، باکتری های منتقل شده در هوا ، دی اکسید کربن و سایر گازها. تهویه بوی نامطبوع و رطوبت بیش از حد را از بین می برد ، هوای بیرون را وارد می کند ، هوای ساختمان داخلی را در گردش نگه می دارد و از راکد شدن فضای داخلی جلوگیری می کند.

تهویه شامل تبادل هوا به خارج و همچنین گردش هوا در داخل ساختمان است. این یکی از مهمترین عوامل برای حفظ کیفیت قابل قبول هوای داخلی در ساختمانها است. روش های تهویه ساختمان ممکن است به انواع مکانیکی / اجباری و طبیعی تقسیم شوند.

‘برنامه عملیاتی خنک کننده هند (ICAP)’: دولت برای تنظیم حداقل درجه حرارت داخلی ساختمانهای تجاری برنامه ریزی می کند

سهم هند از کل تهویه های مطبوع اتاق که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است کمی بیش از 2.2٪ در حال حاضر باشد ، اما تا سال 2050 تقریباً به 25٪ از سهام جهانی افزایش خواهد یافت که از نظر یافتن انرژی کافی برای تغذیه سیستم های خنک کننده در آینده یک چالش بزرگ است .

به عنوان یکی از راه حل ها ، دولت ممکن است در مورد “حداقل تنظیمات دمای داخلی” در ساختمانهای تجاری اجباری باشد.

با پیش بینی رشد گسترده تقاضای خنک کننده در آینده ، دولت “برنامه اقدام خنک کننده هند (ICAP)” – اولین طرح در جهان – را منتشر کرد – روش ها و روش هایی برای کاهش تقاضای سرمایش در بخش های مختلف 20-25 -25 و نیاز به انرژی خنک کننده توسط 25-40٪ در 20 سال آینده از سطح 18-2017.

یکی از مهمترین توصیه های کوتاه مدت (24-2019) این است که “حداقل تنظیمات دمای داخلی” را در ساختمانهای تجاری در سراسر کشور اجباری کنید تا نیاز به سرمایش و مصرف انرژی کاهش یابد.

تجزیه و تحلیل ICAP نشان می دهد که نیاز کلی به سرمایش کشور (بخش ساخت و ساز ، حمل و نقل و برودتی) تا سال 2037-38 هشت برابر افزایش می یابد ، فقط با تهویه مطبوع اتاق بیش از نیمی از انرژی مورد نیاز برای خنک سازی فضا (بخش ساختمان) در هند توسط آن زمان.

ICAP پرچم گذاری کرد که تقاضای خنک کننده بخش ساختمان در 20 سال آینده در مقایسه با 2017-18 حداکثر رشد تقریباً 11 برابر را نشان می دهد ، پس از آن بخش حمل و نقل 5 برابر و بخش های زنجیره سرد و برودتی چهار برابر است.

طبق آژانس بین المللی انرژی (IEA) ، تبرید و تهویه مطبوع در حال حاضر باعث 10٪ از انتشار کربن جهانی می شود.

ICAP تعدادی از توصیه ها را به صورت استراتژی های کوتاه مدت (24-29-2019) ، متوسط ​​(29-2024) و بلند مدت (38-2029) برای همه بخش ها ذکر کرده است تا تقاضای خنک کننده و انرژی مورد نیاز کاهش یابد.

طبق توصیه های کوتاه مدت ، این طرح همچنین “دستورالعمل های اجباری خرید عمومی” را پیشنهاد می کند که در آن همه آژانس های بخش دولتی مجبور هستند فقط به AC ، پنکه یا چیلرهای با بهره وری انرژی با بالاترین درجه ستاره بپردازند.

گزارش قبلی ، حل چالش خنک کننده جهانی ، که در نوامبر سال گذشته منتشر شد ، همچنین تلاش برای هماهنگی برای کاهش نیاز به انرژی برای تقاضای خنک کننده را تشکیل می دهد که نشان دهنده افزایش واحدهای تهویه مطبوع اتاق از 1.2 میلیارد در 2016 به 4.5 میلیارد در جهان تا سال 2050 است.

امیدواریم که با آسیب هایی که قبلاً به محیط زیست وارد شده ، مقابله کنیم!

اطلاعات و منابع:

 • https://realty.economictimes.indiatimes.com
 • https://www.ncas.ac.uk
 • https://www.globalchange.gov/climate-change
 • http://www.businessdictionary.com
 • https://www.polygongroup.com/
 • ویکی
 • instrumentationtools.com
 • http://www.mixbrow.com/