IT NAT

استفاده از فناوری برای طبیعت و محیط زیست سالم

IT NAT
سلامتیکشاورزی

دانه گینوا


یک دانه باستانی در حال ساخت عناوین جدیدی در دنیای مواد غذایی است. به ویژه در سراسر ایالات متحده ، رستوران های مرسوم ، مد روز ، کافه های کوکتل کاردستی ، غذاهای آماده شده و تابلوهای دستور غذا طی چند سال گذشته سورگوم را به یک راک استار تبدیل کرده اند. چگونه این محصول دانه جهانی مشترک ، که به دلیل مزایای پایداری آن برای کشاورزان شناخته می شود ، بسیار محبوب شد؟

اول از همه ، بسیار قابل توجه است. یک وعده غذایی را با یک آبجو تصور کنید ، یک خوراکی که دقیقاً شبیه به پاپ کورن است ، یک غذای اصلی ریجوتو که دارای پروتئین بسیار غنی است اما حاوی هیچ گوشتی و یک کوکی ملاس است. حالا تصور کنید که هر چهار مورد از یک گیاه یکسان هستند. سورگوم همه این کار را می کند.

دوم ، این فاقد گلوتن است که یک عامل اصلی ظهور quinoa از یک دهه پیش است. در حالی که جنوبی ها برای چندین دهه از شربت سورگوم به عنوان شیرین کننده استفاده کرده اند ، محبوبیت اخیر آن به عنوان یک دانه خوراکی می تواند به وضوح با جنبش بدون گلوتن مرتبط باشد.

و سوم ، پروتئین بالایی دارد ، که مورد توجه تعداد فزاینده مشتریانی است که به دنبال پروتئین گیاهی هستند. همچنین مکمل سایر طعم دهنده ها ، که به خوبی با غذاهای خوش طعم و شیرین کار می کنید ، در غذاهای گرم یا سرد قرار می گیرند.

اولین بار که 8000 سال پیش در مصر اهلی شده است ، سورگوم به عنوان دانه باستانی ، به همراه quinoa ، spelling ، bulgur ، farro ، ارزن ، amaranth و chia طبقه بندی می شود.

محصول جهانی که از کشاورزان محلی حمایت می کند

این فقط سرآشپزها و غذاهایی نیستند که طرفدار هستند. به دلایل مختلف ، کشاورزان در سراسر جهان در حال کاشت سورگوم بیشتری هستند.

کشاورزان دانه در کشورهای توسعه یافته از مفید بودن آن به عنوان یک جایگزین اقتصادی برای ذرت ، به ویژه در زمان خشکسالی طولانی و قیمت پایین کالاها استفاده می کنند. دلیل اصلی تحمل به خشکی ، ساختار ریشه قوی سورگوم است. این امر به شما امکان می دهد تا از آب استفاده كنند و مواد مغذی را به مراتب كارآمدتر از سایر محصولات زراعی و مزایای زیست محیطی و اقتصادی انجام دهند.

این ریشه ها یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد است: آنها یک ترکیب علف کش به نام سورگولون ترشح می کنند. این بدان معنی است که سورگوم از خود در برابر علفهای هرز دفاع می کند و نیاز به علف کش 1 را کاهش می دهد .

در جاهای دیگر کره زمین ، سورگوم یک ماده اصلی حیاتی است که ثبات و مقاومت را فراهم می کند. در نتیجه ، این امر به ویژه برای کشاورزان خرده فروش در کشورهای جنوب صحرای آفریقا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در حقیقت ، در کشورهایی مانند کنیا ، تقریباً یک سوم کالری روزانه برای اکثر مردم کمک می کند. میزان مصرف مشابه برای سورگوم در سراسر آفریقا و آسیا مشاهده می شود.

یک ستاره در حال افزایش در سوخت های زیستی

در ایالات متحده ، جایی که بیشتر بنزین مورد نیاز اتانول را شامل می شود ، سورگوم به عنوان یک محصول سوخت زیستی در طی دهه گذشته مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. چهار نوع سورگوم وجود دارد: دانه (برای غذا و خوراک دام) ، علوفه (برای خوراک دام) ، زیست توده (برای سوخت های زیستی) و شیرین (برای مواد غذایی و سوخت های زیستی). محققان به خصوص در مورد پتانسیل سوخت های زیستی سورگوم شیرین علاقه دارند که می تواند به اندازه 15 تا 20 پا قد رشد کند. مقدار قند این گیاهان عظیم را می توان به سوخت تبدیل کرد ، همانطور که می تواند مایع با فشار دادن ساقه ها تولید شود.  

یکی دیگر از عوامل ظهور سورگوم به عنوان محصول سوخت ، توانایی رشد آن در زمین است که در غیر این صورت برای کشاورزی مفید نخواهد بود. این بدان معناست که کشاورزان می توانند بهترین زمین خود را برای محصولات غذایی ذخیره کنند ، در حالی که کاشت سورگوم در اراضی حاشیه ای را به دست می آورند تا در بازار سوخت های زیستی سرمایه گذاری کنند.
 

جلب توجه پرورش دهندگان گیاهان

با توجه به سازگاری ، انعطاف پذیری و انعطاف پذیری آن ، ممکن است بگویید سورگوم محصول مناسبی برای جهانی است که تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی است. با تغییر شرایط آب و هوایی ، سطح دریا افزایش می یابد و الگوهای بارندگی کمتر پیش بینی می شود ، پرورش دهندگان گیاهان برای برآورده کردن نیازهای غذایی و سوخت به دنبال محصولات سختی مانند سورگوم هستند. 
 

برای کشاورزان خرده ریز در این جوامع ، حتی پیشرفت های کوچک برداشت می تواند تفاوت زیادی در معیشت آنها ایجاد کند. در برخی از کشورهای آفریقا ، پرورش گیاهان به کلیه جوامع کمک کرده است که با تهیه بذرهای مرغوب در دسترس کشاورزان محلی ، از فقر بیرون بیایند .

محققان در کنیا در حال حاضر در حال کشف راههای غنی سازی سورگوم با بتا کاروتن هستند ، که بدن ما به ویتامین A. تبدیل می شود. برای کودکانی که رژیم های غذایی آنها به طور سنتی در ویتامین A کمبود داشته اند ، این سورگوم بیوفاخته می تواند به جلوگیری از نابینایی کمک کند.

پرورش دهندگان مدرن همچنین در تلاشند تا سودمندی سورگوم را برای تولید سوخت بهبود بخشند. از آنجا که همه گیاه می تواند برای تولید اتانول مورد استفاده قرار گیرد ، این تلاشها بر افزایش زیست توده (توده غیر آب یک گیاه) و بهره وری کلی متمرکز است.

یکی از معیارهای محبوبیت سورگوم در پرورش دهندگان ، توجه آن از بنیاد بیل و ملیندا گیتس است. از سال 2017 ، این بنیاد بیش از 11 میلیون دلار به تحقیقات پرورش با تمرکز بر خشکسالی و مقاومت علفهای هرز برای مصارف غذایی و بهبود بازده تولید سوخت استفاده کرده است.

نوآوری هایی که کارهای کمتری انجام می دهند

کشاورزی مدرن از این واقعیت که سورگوم می تواند شرایط زندگی در کشورهای در حال توسعه را بهبود بخشد ضمن اینکه به کشورهای توسعه یافته برای دستیابی به اهداف انرژی تجدید پذیر کمک می کند ، هیجان زده است. واضح است که این موضوع چیزی بیش از یک روند مربوط به مواد غذایی نیست ، و این توضیح می دهد که چرا بسیاری از افراد به دنبال راه حل های سورگوم هستند.

امروزه علوم گیاهی برای این چالش مناسب است. با استفاده از ابزارهای دیجیتالی ، برش فن آوری های تصویربرداری لبه و تجزیه و تحلیل داده ها ، پرورش دهندگان مدرن کارآمدتر از همیشه هستند. 

با رویکردهای نوآورانه و تعهد محکم به همکاری های جهانی ، می توانیم هر مقدار از پتانسیل های حاصل از محصولات زراعی مانند سورگوم را تحریک کنیم. و ما می توانیم این کار را با استفاده از منابع کمتری مانند آب ، انرژی و زمین انجام دهیم تا به نفع کل سیاره ما باشد – نه فقط سیستم غذایی ما. 


برای معرفی کسب و کار خود به صورت تولید محتوا متنی و تصویری و ویدویی کلیک کنید