IT NAT

استفاده از فناوری برای طبیعت و محیط زیست سالم

IT NAT
دریا

14 فناوری و مشاغل نوآورانه که می توانند اقیانوس ما را نجات دهند


در اینجا 14 نوآوری پیشرفت وجود دارد که ما را در راهی به سوی اقیانوس های سالم ، با ارزش و درک می کند.

1.   مرتع دریایی کاتالینا در خارج از کالیفرنیا اولین مزرعه صدف دریایی مجاز در آبهای فدرال ایالات متحده است و آنها قصد گسترش دارند. پرورش غذاهای دریایی ، آبزی پروری نامیده می شود ، نیمی از غذاهای دریایی مصرف شده در سطح جهان را تأمین می کند ، و اگر به درستی انجام شود می تواند فشار بر روی ماهیگیری وحشی را کاهش دهد و منافع خالص زیادی برای اقتصاد اقیانوس و ساحل ما داشته باشد.

2. جایگزین های پلاستیکی و محصولات بیوپلاستیک می توانند به حل آلودگی پلاستیک اقیانوس ها کمک کنند ، سلامت انسان را بهبود ببخشند و ممکن است خوشمزه تر باشند ، مانند این قاشق های خوراکی Bakey’s ، یک شرکت کوچک در هند ، که طعم های مختلفی دارند: شور ، شیرین یا ساده. ما در حال حاضر پاسخ متوقف کردن پلاستیک های اقیانوس را می دانیم – پلاستیک ها را مختل می کنیم. لطفاً با یک قاشق مرباخوری هم بزنم.

3. اسکاتلند اخیراً بزرگترین مزرعه بادی دریایی شناور جهان را تصویب کرد . مزارع بادی دریایی شناور نسبت به آسیابهای بادی سنتی در دریا که در بستر دریا تثبیت می شوند ، از مواد کمتری استفاده می کنند. این امر هزینه های بهره برداری از انرژی باد در دریا را کاهش می دهد ، که نسبت به خشکی قوی تر و سازگارتر است. توسعه باد دریایی می تواند باعث احیای مجدد جوامع بندری و کاهش اسیدی شدن اقیانوس ها و تهدیدهای مربوط به آب و هوا برای زندگی دریایی شود.

. نیویورک تایمز مجموعه ای از فیلم های شگفت انگیز واقعیت مجازی را از غواصی زیر یخ در قطب جنوب منتشر کرد ، مکانی که اکثر مردم هرگز از آن دیدن نخواهند کرد. واقعیت مجازی این است که افراد می توانند محیط های شدید اقیانوس را به روشی شخصی تر تجربه کنند. این ممکن است ابزاری اساسی برای ایجاد همدلی برای زیستگاههای شکننده اقیانوس ها و الهام بخشیدن به نسل جدید سفیران اقیانوس ها باشد.

5-  دفتر کشاورزی و نوآوری محیط زیست کالیفرنیا یک طرح ابتکاری برای خاکهای سالم را برای اصلاح نحوه مدیریت خاک در مزرعه برای کاهش مصرف کود ، نگهداری آب ، تقویت محصولات و ذخیره کربن بیشتر آغاز کرد. این تلاش می تواند به کاهش آلودگی رواناب مضر به اقیانوس از مزارع کمک کند که باعث “مناطق مرده” عظیم اقیانوس می شود. در پایان ، زمین و اقیانوس ، همه چیز به هم پیوسته است.

6. یک تیم نروژی در یک مسابقه بین المللی برای فناوری های ماهیگیری انتخابی با توسعه یک کانن هوایی که یک تور را به یک تور ماهیگیری بزرگتر پرتاب می کند ، برای نمونه برداری از اندازه و نوع ماهی قبل از اینکه همه صید شوند ، برنده شد. ماهیگیران سپس با استفاده از نمونه تصمیم می گیرند که آیا می خواهند در این صید صعود کنند یا خیر ، کارایی آنها افزایش می یابد. این مسئله مسئله حفاظت از “ضایعات جانبی” را کاهش می دهد ، زمانی که گونه های دریایی به طور تصادفی صید می شوند و از بین می روند.

7. بارانداز به دیش اتصال سرآشپزها و مصرف کنندگان غذاهای دریایی به ماهیگیران محلی مقیاس کوچک و صیدهای آنها است. این مدل جدید / قدیمی ماهیگیری تحت حمایت جامعه (CSF) ، پردازنده های بین المللی غذاهای دریایی پیچیده و گاهی اوقات برنامه ریزی شده و ماهیگیران صنعتی را به یک رابطه مستقیم با ماهیگیران محلی و انتخاب های پایدارتر غذاهای دریایی که می گیرند ، قطع می کند.

8- سازمان ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) حیوانات وحشی در معرض خطر مانند لاک پشت های دریایی را برای درک و محافظت از زیستگاه های حیاتی و کمک به آنها برای جلوگیری از تعاملات مرگبار با شیلات و سایر تهدیدات ، در معرض خطر قرار داده است. متحرک ترین حیوانات در اقیانوس همچنین برخی از حیوانات در معرض خطر هستند مانند نهنگ ها ، کوسه ها ، ماهی های قرمز ، فوک ها ، پنگوئن ها و لاک پشت های دریایی. فناوری برچسب گذاری و پیگیری پیشرفته با آگاهی از زندگی مخفی این حیوانات به نجات حیات دریایی کمک می کند.

9. توالت دستیابی به موفقیت! ندیدی این یکی می آید؟ اما 96 درصد از مکان هایی که هم مردم و هم صخره های مرجانی دارند با مشکل آلودگی فاضلاب روبرو هستند و یک کوکتل سمی برای هر دو سیستم اکوسیستم و سلامت انسان ایجاد می کنند. حل مشکل نیز می تواند یک فرصت بزرگ اقتصادی باشد. سایر رشته MIT صانرژی است نشان دادن ارزش شگفت آور از فضولات انسانی در کنیا با توالت های franchised، جمع آوری زباله و تبدیل به محصولات با ارزش مانند کود.

10. “Boaty McBoatface” عنوان معروف اینترنتی که برای یک کشتی تحقیقاتی انتخاب شده بود رد شد ، اما از آنجا که نام یک وسیله نقلیه مستقل زیر آب (AUV) است که اخیراً در یک مأموریت برای کاوش در اعماق دریای قطب جنوب مستقر شده است ، حماقت غالب شد. 95 درصد از اقیانوس هنوز از وضوح بالایی برخوردار نیست. نمودار عمومی باتومتریک اقیانوس ها (GEBCO) در تلاش است تا سال 2030 نقشه کل کف دریا را تهیه کند. و یک Ocean Discovery XPRIZE که در حال حاضر در حال انجام است ، 20 تیم در سراسر جهان دارد که از هوش مصنوعی ، صنایع رباتیک و هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می کنند که پرواز می کنند و غواصی می کنند. ، و وسایل نقلیه ای که می توانند فشارهای سرد و خردکننده بدنه را برای کاوش در اعماق تحمل کنند. با ابزارهای پیشرفته و افراد پرشور ، خیابان 21 قرن ، عصر طلایی اکتشاف اقیانوس خواهد بود.

11.   این یک سیستم غواصی جوی EXOSUIT فضا مانند شرکت Nuytco Research در کانادا است که برای آبزیان آرزو دارد تا 300 متر شیرجه بزند و همچنان مهارت را حفظ کند. با پیشرفت در آبششهای مصنوعی ، بازآفرینی مجدد ، شناورها و لباسهای بیرونی می توانیم گامهای بزرگی در جهت برداشت ژاک کوستو از “Homo aquaticus” ، گونه جدید زیر آب برداریم.

12. کنگسبرگ از برنامه هایی برای یک کشتی کاملاً الکتریکی و خودمختار (ویدئویی) جدید برای جایگزینی شناورهای مجهز به سوخت سنگر خود رونمایی کرده است . حمل و نقل جهانی دلیل اصلی انتشار کربن در جهان است و انتظار می رود تا مداخلات قابل توجهی رشد نکند

13. برنامه Fish Rules ، قوانین ماهیگیری در آب شور را به یک قالب قابل فهم برای ماهیگیران متصل می کند تا از نظر اندازه ماهیگیری و مقررات حد صید عمل کنند. برنامه های مبتنی بر اقیانوس می توانند با تجسم و پخش انبوه اطلاعات اقیانوس ها خدمات مفیدی مانند بهره وری بندر ، ماهیگیری پایدار ، موج سواری برای دانشمندان ، تجسم کف دریا با تلفن خود ، دانستن کیفیت آب یا لذت بردن از یک روز در ساحل ایجاد کنند.

14. م Instituteسسه Seasteading یک مسابقه طراحی شهر شناور برگزار کرد و با پلینزی فرانسه در یک سکوی آزمایشی کوچکتر برای اسکان پناهندگان آب و هوایی خود از افزایش سطح دریا کار خواهد کرد. شهرهای شناور می توانند بسیاری از مشکلات متقابل انسان و اقیانوس را که قبلاً ذکر شد برطرف کنند. اگر شهرهای شناور در آبهای بین المللی مستقر شوند و اشکال جدیدی از حکومت را راه اندازی کنند ، جالب خواهد بود که آنها می توانند به عنوان قطب های ابتکاری برای اکتشاف و حفاظت از اقیانوس نیز عمل کنند. در هر صورت ، اقیانوس یک خانه دوم بسیار الهام بخش تر از مریخ است.

هیچ وقت فرصت بهتری برای مبتکران و کارآفرینان جسور برای کمک به نجات اقیانوس ما نبوده است. همه مهندسین اقیانوس نمی توانند همه مشکلات اقیانوس را برطرف کنند. با استفاده از منابع گسترده ، هم اکنون راه حل های اقیانوس می تواند از طریق کارخانه گاراژ ، رمزگذار نرم افزار ، شیرینی پزی ، کشاورز یا دانشجو ارائه شود. ما باید بزرگ بیندیشیم و اقتصاد آبی جدید خود را به شکلی رشد دهیم که از تنوع افراد و زمینه ها دعوت کند بدون استفاده از اقیانوس به مأموریت استفاده از اقیانوس بپیوندند.

متیو مولرنان مدیر طرح اقیانوس در XPRIZE است – تعهدی برای انجام پنج مسابقه XPRIZE اقیانوس ، و ما را در مسیر سالم سازی ، ارزش و درک اقیانوس قرار می دهد. این پست بخشی از مجموعه “راه حلهای SDG” است که توسط بنیاد ملل متحد ، Global Daily و + SocialGood به منظور افزایش آگاهی از روشهای پیشبرد و پیشرفت جامعه بین المللی در اهداف توسعه پایدار ، برگزار می شود. در حالی که جامعه بین الملل آماده می شود تا از 10 تا 19 ژوئیه در سازمان ملل برای برگزاری مجمع سیاسی سطح بالا برای توسعه پایدار در این سازمان جمع شود ، این مجموعه ایده ها و نمونه های عملی را به اشتراک می گذارد. 

برای معرفی کسب و کار خود به صورت تولید محتوا متنی و تصویری و ویدویی کلیک کنید