IT NAT

استفاده از فناوری برای طبیعت و محیط زیست سالم

IT NAT
امنیتخانهخشکیکشاورزی

5 فناوری دیجیتال برای کمک به مبارزه با آتش سوزی.


حسگرها و هواپیماهای بدون سرنشین به پیش بینی گسترش آتش کمک می کنند.

در چند سال گذشته اتفاقات آتش سوزی و آتش سوزی در جنگل ها به امری عادی تبدیل شده است ، زیرا مکان های مختلف جهان به دلیل تغییر آب و هوا با آب و هوای خشک و گرمتری روبرو هستند. فناوری دیجیتال می تواند سهم عمده ای در جلوگیری و مبارزه با آنها داشته باشد.

دانشمندان پیش بینی می کنند که با حرکت به جلو آتش سوزی ها فقط بدتر می شوند. فقط در آمریکای شمالی ، میانگین طول فصل آتش سوزی در 35 سال گذشته تقریباً 20 درصد افزایش یافته است و منطقه ای که آتش سوزی تحت تأثیر قرار می گیرد دو برابر شده است.

مقامات چندین سال است که به دنبال امکاناتی هستند که فناوری می تواند در پیش بینی و جلوگیری از آتش سوزی ایجاد کند. قابلیت های از راه دور راه حل های فن آوری دیجیتال برای مدتی در برخی صنایع خطرناک مانند استخراج معادن یا نفت و گاز مورد استفاده قرار گرفته است و امکان جلوگیری از آسیب انسان در محل آتش سوزی منطقی است.

1. ماهواره

کالیفرنیا به دلیل مشکلات سالانه خود در زمینه آتش سوزی بسیار مشهور است و از سال 2013 دانشگاه کالیفرنیا برکلی تیمی داشت که در حال کار بر روی پروژه ای به نام برآوردگر فوریت آتش در مدار Geosynchronous Orbit (FUEGO) است. این سیستم از هر دو فناوری ماهواره و هواپیماهای بدون سرنشین برای نظارت بر آتش سوزی در مراحل اولیه و قبل از خارج شدن از کنترل استفاده می کند.

ماهواره ها و نرم افزارهای سفارشی برای مشخص کردن آتش سوزی های بالقوه خطرناک و هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به دوربین های مادون قرمز ویژه برای ردیابی روند پیشرفت آتش استفاده می شوند. در صورت تهدید عمده ، سیستم هشدار داده و تانكرهای هوایی و آتش نشانان زمینی را به محل آتش سوزی اعزام می كند تا قبل از گسترش آن را كنترل كند.

2. هواپیماهای بدون سرنشین

هواپیماهای بدون سرنشین در مقابله با آتش سوزی ها کاربردهای دیگری دارند. آنها می توانند با دوربین های عکاسی منظم و حرارتی مجهز شوند و می توانند به مناطقی پرواز کنند که هواپیماهای بدون سرنشین نمی توانند از آن استفاده کنند – از جمله در شب هنگام از بین رفتن باد و کنترل آتش از لحاظ نظری.

در بریتیش کلمبیا ، کانادا ، هواپیماهای بدون سرنشین تاکنون حداقل در 13 آتش سوزی در سال جاری کمک شده اند که عمدتا برای نقشه برداری و تشخیص نقاط داغ مورد استفاده قرار می گیرند. هواپیماهای بدون سرنشین می توانند یک شب نقشه تولید کنند که توسط تیم های آتش نشانی و تخلیه اولین بار در صبح قابل استفاده هستند و همچنین هواپیماها را برای انجام کارهای حیاتی دیگر آزاد می کنند.

3. ربات ها

یکی دیگر از پیشرفت های تکنولوژیکی که انسان را از آسیب دور می کند ، ربات اطفا حریق است. غالباً آتش سوزی ها چنان داغ می شوند که آتش نشانان نمی توانند برای خاموش کردن آنها به اندازه کافی نزدیک شوند. اکنون مهندسان به یک ربات اطفا حریق دست یافته اند که می تواند. Thermite ، ساخته شده توسط Howe و Howe Technologies در ماین ، یک ربات اطفا fire حریق است که حتی در شدیدترین شرایط می تواند با آتش سوزی مبارزه کند.

4. واقعیت مجازی (واقعیت مجازی)

VR که توسط سازمان های سراسر جهان از صلیب سرخ تا آژانس های امدادی سازمان ملل مورد استفاده قرار می گیرد ، به مبارزه با آتش سوزی نیز کمک می کند. سازمان جنگل های ایالات متحده از VR برای آموزش دودکش ها – آتش نشانان حیات وحش که برای مبارزه با آتش سوزی به مناطق دور افتاده با چتر نجات می روند – در یک محیط امن استفاده می کند. شبیه سازهای VR نمایش های سه بعدی سناریوی آتش سوزی را ایجاد می کنند ، با مربیانی که می توانند ویژگی های جسمی مانند جهت و سرعت باد را تغییر دهند تا مخازن دودزا را برای مشاغل واقعی در شرایط واقعا خطرناک آماده کنند.

5. اینترنت اشیا

کم شده اینترنت از چیزهایی که (اینترنت اشیا) سنسورهای متصل هستند نیز استفاده می شود به جمع آوری داده ها از مناطق دور افتاده که نقاط آتش سوزی بالقوه هستند. می توان از سنسورها برای تشخیص و اندازه گیری سطح CO2 و بررسی دمای بالا و غیر معقول استفاده کرد ، که این امر احتمال وجود آتش سوزی در منطقه را نشان می دهد. با توجه به اینکه این دستگاههای متصل به حداقل نیرو نیاز دارند ، در اینجا یک شبکه پهنه کم مصرف (LPWAN) مانند LoRa ایده آل است.

مزایای دیجیتال

سیستم های هشدار و تشخیص زودهنگام ، فن آوری های از راه دور و اتصال دیجیتال کمک می کند تا مبارزه با آتش سوزی عملی پیشگیرانه تر و همچنین به طور بالقوه باعث کاهش هزینه های پیشگیری شود. تنها در کالیفرنیا که طی چند سال اخیر سالانه 6 میلیارد دلار خسارت به آتش سوزی وارد کرده است ، فن آوری می تواند از بسیاری جهات علاوه بر نجات جان و محافظت از خواص ، تأثیر مثبت بگذارد.

برای معرفی کسب و کار خود به صورت تولید محتوا متنی و تصویری و ویدویی کلیک کنید