IT NAT

استفاده از فناوری برای طبیعت و محیط زیست سالم

IT NAT
جاده

9 مصالح ساختمانی کاملاً از مواد زاید ساخته شده است

ساختمان با زباله ، یک کتاب جدید در مورد ، خوب ، شما می توانید حدس بزنید ، ممکن است به نظر نمی رسد که باید در بالای لیست خواندن تعطیلات خود باشد – اما ، حرفهایهای ساختمانی همانطور که هستیم ، فرضیه ما را جذاب کردیم. همه ساله ، شهرک های انسانی 1.3 میلیارد تن زباله مواد جامد تولید می کنند. این کتاب استدلال می کند که ما می توانیم و باید این کار را به عنوان مصالح ساختمانی ارزان قیمت ، بادوام و سبز استفاده کنیم. 

کامپایلرهای Dirk E. Hebel ، Marta H. Wisniewska و Felix Heise به دنیای معماری ، ساخت و ساز و زمینه لذت بخش با نام “garbology” نگاه کردند تا مواد جدید و هیجان انگیزی را از چیزهایی که معمولاً در محل دفن زباله پیدا می کنید ، پیدا کنند. . کتاب آنها استدلال می کند که ، در آینده ، ما می توانیم در نهایت دوباره از همه چیز استفاده کنیم ، همانطور که وقتی همه زباله ها به صورت ارگانیک بودند ، دوباره به کار بردیم.

اگر پیش بینی شود ، تولید زباله شهری ما تا سال 2025 دو برابر شود ، این می تواند مفید باشد.

شهر آینده هیچ تمایزی بین زباله و عرضه ندارد. 

بنابراین ، از آجرهای خون حیوانات گرفته تا بام خیس ، در اینجا مطالب مبتنی بر زباله مورد علاقه ما در این کتاب آمده است. 

1. روزنامه Wood

تصویر: ViJ5.

این طرح با نروژ روبرو می شود ، جایی که سالانه بیش از 1 میلیون تن کاغذ و مقوا بازیافت می شوند. چوب به وسیله رول کردن کاغذ و چسب بدون حلال ایجاد می شود تا چیزی غیر از log باشد ، و سپس آن را درون تخته های قابل استفاده ایجاد کنید. چوب را می توان درزگیر کرد ، بنابراین ضد آب و مقاوم در برابر شعله است و از آن برای ساختن هر چیزی که معمولاً با چوب بسازید استفاده می شود. 

2. سقف

تصویر: کاشی های سبک با مسئولیت محدود.

خبر خوب: چیزی که می توان از آن همه پوشک ها و محصولات بهداشتی که ما دور می اندازیم نجات داد ، حتی اگر آنها خوب باشند ، واقعاً ناخالص هستند. گیاهان بازیافت ویژه پلیمرها را از زباله های آلی ، زباله های آلی جدا می کنند و از این پلیمرها می توان برای متوقف کردن مواد ساختمانی مبتنی بر فیبر مانند کاشی های موجود در تصویر بالا استفاده کرد. 

3. بلوک

تصویر: گرت دو مولدر. 

این آجرهای رنگارنگ از کیسه های پلاستیکی قدیمی ساخته شده اند ، که بازیافت آنها به طرق دیگری دشوار است. کیسه های بازیافتی یا بسته بندی های پلاستیکی در قالب گرما قرار داده می شوند و مجبور می شوند بلوک ها را تشکیل دهند. آنها بسیار سبک وزن هستند تا به عنوان دیوارهای دارای بار عمل کنند ، اما می توانند برای تقسیم اتاقها یا مناطق فضای باز استفاده شوند. 

4- آجر

تصویر: جک مونرو.

این ایده بر این فرض استوار است که خون حیوانات به عنوان یک محصول زباله شمارش می شود. ما می دانیم که این یک ایده بالقوه توهین آمیز است – اما در حالی که گوشتخواران هنوز در حال تشدید هستند ، آنها هنوز خون زیادی از حیوانات به هدر می روند ، به ویژه در جوامع بدون سیستم تولید مواد غذایی صنعتی. و به نظر می رسد ، خون یکی از قویترین چسب های زیستی موجود در آن است ، زیرا حاوی پروتئین بالایی است. 

جک مونرو ، دانشجوی معماری انگلیس ، پیشنهاد می کند از خون خشک شده با یخ زدگی (که به عنوان پودر aa می آید) ، مخلوط شده با ماسه برای ایجاد خمیر استفاده کند. این می تواند بعنوان آجر ریخته شود. این می تواند به ویژه در جوامع دور افتاده مفید باشد ، جایی که خون حاصل از ذبح حیوانات بسیار زیاد است ، اما مواد ساختمانی قوی روی زمین نازک است.

5- بطری 

تصویر: هارون “تانگو” تنگ از طریق فلیکر. 

این پیشنهاد کمی متفاوت است ، زیرا به طور خاص به تولید یک کالای مصرفی متکی است ، بنابراین می تواند بعنوان مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار گیرد. بسیاری از شرکت ها در حال حاضر بطری ها را به شکل مکعب یا سایر اشکال حرکتی درست می کنند تا حمل و نقل آنها راحت تر شود.

اما عمل این کار برای ایجاد مصالح ساختمانی در حقیقت با شرکت آبجو Heineken در دهه 1960 آغاز شد – آلفرد هنری هاینکن ، صاحب کارخانه آبجوسازی ، از جزیره کارائیب بازدید کرد و از کمبود سرپناه ناامید شد و تعداد بطری های دور ریخته شده Heineken پراکنده شد. هر کجا. بنابراین این شرکت به طراحی جدید و آجری شکل بطری رسید که در تصاویر بالا نشان داده شده است. تنگنا به پایه بطری بعدی می چرخد ​​و یک خط به هم وصل می کند. 

6. مقره های دود

تصویر: Terrinories New / شهر بانکوک.

یکی از بزرگترین مخازن زباله ما هوا است ، که برای ریه های ما عالی نیست ، یا احتمال زنده ماندن نسل بشر در سیاره ای که به سرعت داغ می شود. “Dustyrelief” ، سیستمی که توسط شهر بانکوک و شرکت طراحی New-Territories ایجاد شده است ، شامل قرار دادن مش فلزی با بار الکتریکی بر روی یک ساختمان است که ذرات بزرگ دود را جذب می کند و آنها را به هم می چسباند. سرانجام ، این یک نوع خز نقره ای روی سطح ساختمان ایجاد می کند. شاید خصوصاً جذاب نباشد ، اما بسیار بهتر از یک لرزه مشابه است که در قسمت داخلی ریه های شما ایجاد می شود.

7. دیواره های قارچ

تصویر: طرح های تحریک آمیز.

در اینجا طراحان راهی برای رشد عایق دیواره ای و بسته بندی مواد با استفاده از میسلیوم ، باکتری موجود در موجودات پوسیده مانند درختچه ها و محصولات جانبی کشاورزی کشف کردند. در صورت قرار دادن در قالب ، این مواد آلی در عرض دو روز به شکل مورد نظر رشد می کنند و سپس می توان با استفاده از یک اجاق گرم متوقف شد. این امر به ویژه مفید است زیرا مواد عایق بندی و بسته بندی سنتی تمایل به تجزیه غیرقابل تجزیه شدن و یا در مورد آزبست سمی ندارند.

8. آسفالت 

بیت در سمت چپ پلاسفالت است ، بیت در سمت راست آن آسفالت است. 

خوب ، بله ، ما بیشتر این را به خاطر نام جالبش دوست داریم. پلاسفالت از دانه های پلاستیکی تولید شده از زباله های پلاستیکی مرتب نشده تشکیل شده است ، که باعث جایگزینی ماسه و ماسه می شود که به طور سنتی در تولید آسفالت مورد استفاده قرار می گیرد. در آزمایش ، مشخص شد که جاده های پلاسفالت نسبت به آسفالت سنتی نسبت به سایش و پارگی بسیار آسیب پذیرتر هستند ، زیرا امولسیون آسفالت بهتر از پلاستیک از شن و ماسه پیوند می زند.

9. پنل چوب پنبه

تصویر: مواد Yemm & Hart.

این کاشی های دیواری یا کف با ترکیب چوب پنبه دانه ای بازیافتی با کلاله های شراب ساخته شده ، که می توانید آن ها را به عنوان شکل های طولانی در کاشی های بالا مشاهده کنید. این یک ایده بسیار مفید است ، با توجه به اینکه جهان ظاهراً حدود 31.7 میلیارد بطری شراب در سال مصرف می کند. برای شرم


برای معرفی کسب و کار خود به صورت تولید محتوا متنی و تصویری و ویدویی کلیک کنید